Basmati Pirinci Pişmiş kaç kalori?

Basmati Pirinci (Pişmiş) Kaç Kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Basmati Pirinci (Pişmiş) % 91,18 karbonhidrat, % 8,82 protein, oluşur. Basmati Pirinci (Pişmiş) kaç kalori? Basmati Pirinci (Pişmiş) diyette yenir mi? Basmati Pirinci (Pişmiş) besin değerleri nedir? Basmati Pirinci (Pişmiş) karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Porsiyon (100gr) Basmati Pirinci (Pişmiş) 132,00 kaloridir. Basmati Pirinci (Pişmiş) içeriğinde 31,00 Karbonhidrat(g), 3,00 Protein(g), barındırır. Basmati Pirinci (Pişmiş) kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Basmati pirinci kilo aldırır mı?

Şeker oranı en düşük seviyede olan pirinç türüdür. Besin değerleri dikkate alındığında sağlıklı kilo alıp vermek isteyenlerin tüketmesi gereken bir pirinçtir. Aynı zamanda düzenli spor yapanların ve profesyonel sporcuların yemek listesinde mutlaka bulunması gerekir.

Basmati pirinci şeker hastaları yiyebilir mi?

Glisemik indeksi düşük olan basmati pirincini özellikle diyabet hastalarına önerilmektedir. Basmati pirinci kanın pıhtılaşmasını önler ve aynı zamanda lif içeren bu piriç türü kalp sağlığını korur.

150 gr basmati pirinç kaç kalori?

Kalori Bilgisi Basmati Pirinci Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 365 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Su Bardağı yani 160 gramlık miktarında Basmati Pirinci 584 kalori bulunmaktadır. Basmati Pirinci, uzun taneli pirinç çeşididir.

Diyette hangi pirinç yenir?

Genellikle lezzeti sebebiyle beyaz pirinç tercih edilmektedir. Esmer pirinç ise beyaz pirince kıyasla daha çok miktarda lif içerir. Fakat, pirincin iki çeşidi de bu diyette kullanılabilmektedir.

SON DAKİKA