İşte Ahmet Nur Çebi'nin ayrılık nedeni! - Son dakika Süper Lig haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
18 Ekim 2019, Cuma

İşte Ahmet Nur Çebi'nin ayrılık nedeni!

Şansal Büyüka, bugünkü köşesinde futbolun gündemini değerlendirdi.

Fenerbahçe, Konya'da "Lig Pazarı"ndan değil, adeta "Can Pazarı"dan çıktı. Yenilgi dörtte dört olsaydı, bugün "kabus" sadece takımı değil, kulübün bütününü sarıp sarmalamıştı. Bu bakımdan Konya'da alınan 3 puan, aslında 3 puanın çok ötesinde anlam taşıyor. Ancak galibiyete rağmen bu futbolun maç kazanmaya, şampiyonluğu kucaklamaya yetmeyeceği çok açık ortada... Bize göre;

GALERİ DEVAM EDİYOR

-Fenerbahçe orta alanı rakibi karşılayamadığı için geri dörtlüye, taşıyabileceğinin çok üstünde yük bindi ve Fenerbahçe çok da rastlanmayan bir baskı yedi. Şaşırtıcı olan, göbekteki iki kule Skrtel ile Neustadter nasıl oldu da her hava topuna rakibin vurmasına izin verdi?
Çalışkan ama...

-Rüştü Reçber de maç yazısında yazmış. Fenerbahçe'nin orta alanda kenar adamları yok. Ayew'in kalitesi elbette tartışılmaz... Ama klasik bir kenar oyuncusu değil... Aldığı her topla içeri giriyor, driplingi seviyor ve bunun sonucu ayağında çok top tuttuğu için takımın hızlı hücuma kalkmasını engelliyor. Sol kenarda derseniz kimse yok.

-Kenarlardan klasik pas gelmiyor. Yani çizgiye kadar girip geriye top çıkartmak... Fenerbahçe bunu bir defa yaptı ve o pozisyonda da maçın tek golü geldi.

-Slimani çok çalışkan, tamam... Slimani'ye kenarlardan top gelmiyor, tamam... Ancak Slimani de artık gelenleri ağlarla buluşturmak zorunda... Bu kadar gol kaçırması şanssızlık değilse gerçekten çok garip...

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN