Yuto Nagatomo, minik sporcularla buluştu - Son dakika Galatasaray haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
29 Ocak 2020, Çarşamba

Yuto Nagatomo, minik sporcularla buluştu

Galatasaray'ın Japon futbolcusu Yuto Nagatomo, Galatasaray Futbol Akademi'sinde eğitim alan altyapı oyuncularıyla bir araya geldi ve sorularını yanıtladı.

FUTBOL KARİYERİNİZE HANGİ TAKIMDA BAŞLADINIZ?
"Futbol oynamaya 7 yaşımda sokaklarda oynayarak başladım. 8 yaşımdayken Japonya'da Moyishi ismindeki bir takımda oynamaya başladım.".

GALERİ DEVAM EDİYOR

MAÇLARA ÇIKMADAN ÖNCE BİR UĞURUNUZ VAR MI?
"Bana en çok uğur getiren şey ailem. Ailemle konuşmak beni çok rahatlatıyor ve bana ekstra bir güven veriyor. Bu yüzden maçlardan önce ailemle ve eşimle konuşuyorum. Maç günü stada gittiğimde soyunma odasında yaptığım belirli egzersizler var. Maça hazırlanmak için bu egzersizleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum.".

MAÇLARDA KENDİNİZE ÇOK KIZDIĞINIZ ANLAR OLUYOR MU?
"Futbol oynuyoruz, siz de oynuyorsunuz. Hata mutlaka yapacaksınız. Ben de yapıyorum, takım arkadaşlarım da yapıyor, siz de yapıyorsunuz. Futbolda önemli olan hep pozitif olmak. Hem kendin için hem de takım arkadaşların için pozitif olmak çok önemli. Takım arkadaşlarınıza iyi örnek olmanız gerekiyor. Herkes hata yapabilir, bu bir hata oyunu. Mental olarak çok kuvvetli olmanız gerekiyor. İlk hata da kendinizi bırakmamanız gerekiyor. Takım arkadaşınızın hatasında sinir göstermemeniz gerekiyor. Hata yaptığı için o zaten kendini kötü hissediyordur. Bu yüzden hem kendinize hem de takım arkadaşlarınıza pozitif olmanız gerekiyor."
.

TAKIMDAKİ EN YAKIN ARKADAŞINIZ KİM?
"Futbolda başarılı olmak istiyorsanız arkadaşlık ve takım içerisindeki aile ortamı çok önemli. Biz sizin de izlediğiniz ağabeylerinizle beraber bir aile gibiyiz. Hep beraberiz, sürekli konuşuyoruz, şakalaşıyoruz. Bu yüzden bir veya birkaç isim vermem doğru olmaz. Bütün takım arkadaşlarım benim çok yakın arkadaşım. Geldiğim ilk günden beri bana çok iyi davranıyorlar. Futbolda başarılı olmak için bu çok önemli. Takım arkadaşlarınızla iletişiminizin kuvvetli olması gerekiyor. Size de bunu tavsiye ediyorum. Sizler de Galatasaray'da oynuyorsunuz, ileride önemli futbolcular olacaksınız. Hep pozitif olmanızı, arkadaşlarınızla konuşmanızı, şakalaşmanızı tavsiye ediyorum.".

FUTBOLCU OLMAYA NE ZAMAN KARAR VERDİNİZ?
"Bu güzel bir soru. 20 yaşımdayken FC Tokyo futbol takımından teklif aldığım zaman profesyonel futbolcu olmaya karar verdim. Daha önce de futbol oynuyordum ama profesyonel olarak oynamaya bu teklifi aldığımda karar vermiştim. Ben 22 yaşıma kadar üniversitede eğitim görmeye devam ettim. Eğitim çok önemli. Eğitim ile beraber futbolu götürmeniz gerekiyor. Sadece futbol ile olmaz, eğitiminize de önem verin. Ben 22 yaşıma kadar ekonomi okudum. Bu yüzden sadece futbola odaklanmaktan ziyade okulunuzu da ihmal etmeyin.".

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN