Kariyerde düşüşe geçiren imzalar! Arda Turan ve... - Son dakika Futbol haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
16 Eylül 2019, Pazartesi

Kariyerde düşüşe geçiren imzalar! Arda Turan ve...

Dünya üzerindeki birçok futbolcu gösterdikleri başarılı form grafiğinin ardından yüksek ücretli imzalarla transfer oldular. Bu isimler üzerinden yapılan bir araştırma dahilinde bazı futbolcuların, yeni takımlarına attıkları imza sonrası kariyerlerini adeta bitirdiği gözlemleniyor... Liste şeklinde hazırlanan bu futbolculardan biri var ki gerek özel yaşantısı gerek spor kariyeri ile gündemden düşmüyor. O isim Arda Turan... fotomac.com.tr (ÖZEL)

İşte futbol kariyerini adeta mahveden imzalar atan o isimlerden öne çıkanlar ile imzayı attıkları takımlar:

GALERİ DEVAM EDİYOR

MICHAEL OWEN

Owen, 2005 yılında Liverpool'dan 25 milyon euro karşılığında Real Madrid'e gitmek üzere terk etti. İngiliz futbolcu, La Liga hikayesini çıktığı 36 maçta attığı 13 golle tamamlandı.

Owen her zaman Liverpool'dan ayrılmanın yanlış bir karar olduğunu söyledi. İngiliz golcü, "İçgüdülerime uymuş olmsaydım, kariyerime büyük zarar veren o imzayı atmazdı" dedi. Belki de Owen, Liverpool'un efsaneleri arasına girecekti ancak bu olmadı.

JACKSON MARTINEZ

Kolombiyalı golcü, Porto'daki hedefleriyle Avrupa'yı nasıl büyüleyeceğini biliyordu ve Atletico Madrid transferiyle bunu yakaladı. Ancak, İspanya'da sadece 6 ay kaldıktan sonra yıllık kazancını artırmak isteyip Çin'in yolunu tuttu.

Martinez'in verdiği bu karar ekonomik bir karardı ancak saynı zamanda spor kariyeri için trajikti. Sakatlıklar da eklenince Kolombiyalı oyuncu için artık veda vakti gelmişti. Martinez, takımı Guangzhou Evergrande'den bedelsiz olarak Portekiz 2. Lig ekibi Portimonense takımına transfer oldu.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN