Derbiyi kim kazanır? - Fotomaç
22 Ocak 2019, Salı

Derbiyi kim kazanır?

İkisi de son maçlarında Avrupa fatihi, ikisi de ligde eşit puanda! Bir tarafta 16 yıldır evinde bileği bükülmeyen F.Bahçe, diğer yanda 'bu böyle gitmeyecek' diyen G.Saray... Hocaların çim saha satrancında maçın kaderini belirleyecek usta ayaklar...

GALERİ DEVAM EDİYOR

Elbette sonucu, son düdük çalmadan bilinmez ama yazarlarımıza göre iki ihtimalli bir derbi bu: Ya Fenerbahçe, ya beraberlik... Genel görüş, sarı-lacivertlilerin seyirci ve psikolojik üstünlükle galip geleceği yönünde. Ama Aslan'ın da Muslera, Sneijder ve Podolski ile en az 1 puanı kurtaracağı iddiası da çoğunlukta.

LEVENT TÜZEMEN: F.BAHÇE 1-0 ÖNDE!

F.Bahçe'nin Kadıköy'de psikolojik üstünlüğü var. Buna seyirci avantajını da eklersek F.Bahçe derbiye 1-0 önde başlar. Ancak G.Saraylıların önce G.Birliği ardından da Benfica maçını geriden gelip galip bitirmesi futbolculara özgüven kazandırdı. G.Saray, Benfica maçındaki gibi takım birlikteliğini sahaya yansıtırsa F.Bahçe'nin psikolojik üstünlüğünü frenleyebilirler. G.Saray'dan Muslera, Chedjou ve Podolski öne çıkabilir.

GÜRCAN BİLGİÇ: KADIKÖY FARKIYLA

Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'nın şartları belli. Fenerbahçe'nin kazanma ihtiyacı var ve ne zaman bu durumda olsa Galatasaray'ı yenmiştir. Galatasaray'ın tek şansı teknik direktörleri Hamza Hamzaoğlu. Rakip analizini iyi yapıyor ve takımını doğru taktiklerle oynatıyor. Bu yüzden maçın iki yıldızı olur. Biri F.Bahçe'nin kalecisi Volkan Demirel diğeri de G.Saray'ın kalecisi Muslera.

TURGAY DEMİR: MAÇIN YILDIZI HAKEM!

Kadıköy'deki derbiyi Fenerbahçe kazanacaktır. Çünkü derdinin dermanı bu maçta. Karşılaşmanın ve haftanın yıldızı kesinlikle hakem Fırat Aydınus olur. Hatalarıyla özellikle deplasman takımı Galatasaray'ı çıldırtacaktır. Şayet bunun dışında bir kahraman çıkarsa bilin ki maç berabere bitmiş demektir ve derbideki kahramanın adı da Galatasaray'ın kalecisi Muslera'dır.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN