Fikret Orman'ın yeni yönetimi belli oldu! - Fotomaç
25 Nisan 2019, Perşembe

Fikret Orman'ın yeni yönetimi belli oldu!

Beşiktaş'ta gözler 16 Eylül Pazar günü BJK Akatlar Spor Kompleksi'nde yapılacak Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı'na çevrilmiş durumda. Siyah-beyazlı camiada herkes seçime tek aday olarak girecek olan Fikret Orman'ın yeni yönetiminde kimlerin geleceğini, kimlerin ayrılacağını ve kimlerin yola devam edeceğini merak ederken; Başkan Orman gidecekleri, kalacakları ve görevlerine devam edecekleri BJK TV'de yaptığı canlı yayında tek tek açıkladı:

GALERİ DEVAM EDİYOR

AHMET AĞABEY KENDİ İSTEMEDİ
"Ahmet ağabey (Çebi) yönetim kurulumuzda yer almadı. Yer almaması onun isteği üzerine oldu. Benim abimdir. Hem camiamıza hem de bana büyük yardımları ve hizmetleri oldu. Çok da önemli işler yaptık. Hemen hemen her taşın altında onun eli de oldu. Birçok konuyu beraber istişare ettik. Süreç içerisinde ilk onunla konuştum. 'Birinci olarak düşündüğüm kişi sizsiniz' dedim. 6,5 sene geçti. Onun işleri de çok yoğun. İşlerinden uzak kaldı. Hepimizde yıpranmalar meydana getiriyor. Kendi talebi üzerine oldu. Beşiktaş'ta çok büyük emekleri olan bir abimiz. Bundan sonraki süreçte de Beşiktaş ondan yararlanmalıdır. 'Benim yönetimde olup olmaman önemli değil, her türlü kulübün yanındayım' dedi."

TAŞIN ALTINA ELİNİ KOYDU
"Yeni yönetimimizde Serdal Adalı var. Aslında hiç gündemimde yoktu. Serdal, bizim arkadaşımız, herkes birbirini tanır. Onu severim. Bir dönem karşı karşıya kaldık ama Beşiktaş menfaati için oldu. Sonra buluştuk. Bana çok etkileyici bir konuşma yaptı. Hiçbir günahı olmadan suçsuz yere 6 ay hapis yattı. Her şey ortaya çıktı. 'Beşiktaş'ın bana ihtiyacı varsa her türlü Beşiktaş'ın yanında olurum' dedi. 'Ekonomik kriz var. Bana ihtiyaç varsa taşın altına elimi koymak isterim' dedi. Kendisi şu anda TJK Başkanı, transfer açısından 'Seni zorlamasınlar' dedim. 'Öyle şey olur mu? Türkiye'nin gerçekleri ve kulübün gerçekleriyle hareket etmemiz lazım' dedi."

İCRAATI OLMAYANLAR
"Hiçbir icraatı olmamış insanlar, kamuoyu önüne çıkıp konuşuyor. Bizle beraber bir dönem çalışan Tamer Kıran önemli işler yaptı. Kulüpten ayrıldı, işine döndü ama hep sevildi. Bazıları da dedikodu üzerine bir şeyler yapmaya çalıştı. Beşiktaş camiası her şeyi görür. 6,5 sene sonra Ahmet abi ile çalışmamıza ara verdik. Berk Hacıgüzeller ile müthiş işler yaptık. Onun da işler yoğundu. Önemli hizmetler verdi. Belki tekrar çalışacağız. Emre Kocadağ, sevdiğim kardeşim. Bende de hata olabilir, onu motive etmemiş olabilirim. 5 kişi ile ayrıldık. Ne olduğunu anlamadığım Erdal Torunoğulları bey var. Hakan Kalkavan beyden de çok yararlanamadık."

HİZMET EDECEKLERİNE İNANDIM
"Şu anda Ahmet Kavalcı yönetime girdi. 2,5 sene ara vermişti, tekrar başladık. Hüseyin Yücel'i aldık. Bahçeşehir Kolejlerinin sahibi. Sevdiğimiz kardeşimiz. Ahmet Kavalcı'yı aldık. Gökçe Meriçten var. Melih Aydoğdu var. Herkes Serdal Adalı'ya yakınlığıyla bilir ama onunla ilgisi yok. Beşiktaş'ta hizmet edebileceğimize inandığım için yönetim kuruluna aldık. Serdal Adalı'yı o yüzden methediyorum. 'Bu kriz seni de olumsuz etkileyebilir' dedim ama 'Hayır, bana ihtiyaç varsa hazırım' dedim. Serdal Adalı ile rakip olduk ama şu an gösterdiği duruş çok önemli duruştur. Ona camiam adına teşekkür ediyorum, birlikte iyi şeyler yapacağız."

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN