Bu Cesare kukla olmuş – Fotomaç – 01 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  16 Aralık 2017, Cumartesi

  Bu Cesare kukla olmuş

  Bu Cesare kukla olmuş

  Prandelli geldikten sonra Aysal ve ekibi takımı çıkarıyordu!.. Şimdi yeni başkan Yarsuvat ve grubu onbiri yapıyor. Pahalı kuklaya ne gerek var? Ucuzu bizde var!

  Arena Stadı'ndaki maçı şunu net bir şekilde gösterdi; Cesare Prandelli geldikten sonra takımı 'ın eski başkanı Ünal Aysal ve ekibi çıkarıyordu.
  Yeni yönetim geldikten sonra da takımı yeni başkan Duygun Yarsuvat'ın teknik kurmayları yaptı. O zaman Prandelli'ye ne gerek var?
  Kasımpaşa takımının şu andaki Galatasaray'ı elindeki kadroyla yenmesi gerekirdi.
  Demek ki Kasımpaşa takımının da bazı sorunları var.
  'de takımların iyi veya kötü olması önemli değil.
  Çünkü 'iyi oynamadı dediğiniz takımlarla iyi oynuyor dediğiniz takımların' arasındaki puan farkı ya 1 ya da 2! Bu da futbolumuzun kalitesizliğinin bir göstergesi.
  Öyle veya böyle Galatasaray'da hava topuna çıkan iki adam var. Biri Chedjou diğeri Umut. Özellikle iç saha maçlarında son dakikalarda doldur boşalt toplarda en faydalı olacak adam Umut Bulut. Dün TT Arena'da bunu bize gösterdi. Ünal Aysal yönetimi, Sabri'yi yolladı. İşin uygulamasını da yani tetikçiliğini de teknik direktörleri Prandelli'ye yaptırdılar.
  Futbolcu akıllı adamdır.
  Prandelli'nin para için takımındaki futbolcularını satmasını (mecazi anlamda) net bir şekilde dün akşam gördüler.
  Prandelli bir gün siyah bir gün beyaz oluveriyor ama kendi görüşü ve kararıyla değil! Alacağı paraya göre.
  Peki o zaman bu futbolcu grubu böyle bir teknik adama nasıl inansın? Bence bundan sonra Prandelli'nin takımda kalması Galatasaray için daha da büyük zarar olur. Çünkü Prandelli'nin olduğu yerde futbol takımını kuranların, kadroyu yapanların Prandelli ve teknik ekibinin değil yönetimlerin olduğu dün gece apaçık meydana çıktı. Daha doğrusu su yüzüne vurdu! O zaman Galatasaray bu kadar pahalı ithal bir 'kukla' kullanacağına yurt içinden daha ucuz bir 'kukla' bulsa daha iyi olur.
  Zaten Türkiye Ligi artık teknik direktörlerin değil başkanların ve yönetimlerin sahaya takım çıkardıkları bir lig oldu.
  Şu anda su yüzünde net görünen 3 takım var: F.Bahçe, G.Saray ve . Bu yönetim ve başkanlardan biri yalnız takım da kurmuyor, hakemleri de yönlendiriyor. Soyunma odalarına giden koridorlardaki hakemlerin yolunu keserek!
  Zaten adam söylüyor Fikret Orman'a "Gücün yetiyorsa sen de soyunma odası bas" diye. Türkiye'de futbol artık sahadan çıktı. Gücü, gücüne yetene şeklinde devam edecek.

  G.SARAY YAN GELiP YATMIŞ
  6 aydır oynamayan Sabri bile takımdan ayrı çalıştığı halde eğer dün akşam sahada 90 dakikayı bitirebiliyorsa bu Galatasaray takımının futbolcularının fizik kapasitelerini gösterir. Demek ki Galatasaray'da futbolcular "yan gelip yatmışlar". Şimdi bana diyebilirsiniz ki "Hayır Erman hocam, Sabri muazzam çalışmış" antrenmanda ne kadar çalışırsan çalış, maçın verdiği kondisyonu vermez.
  Kaleci Muslera yalnız kale sahasına değil ceza alanına da hakim bir kaleci. Dün gece bir şey daha ortaya çıktı; Sneijder olmayınca Galatasaray rakip kaleye gidemiyor. Ne zaman Hollandalı futbolcu oyuna girdi, şekil değişti.

  1. 01 Kasım 2014, Cumartesi
  2. Güncelleme: 01:37

  Bu Cesare kukla olmuş haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN