'Şike süreciyle mücadele ettik' – Fotomaç – 30 Mart 2013 ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe

  'Şike süreciyle mücadele ettik'

  'Şike süreciyle mücadele ettik'

  Aysal, şike sürecine kulübü bulaştırmaya çalışanlarla mücadele ettiklerini söyledi

  Başkanı Ünal Aysal Olağan Genel Kurul'da Galatasaray'ın geldiği yeri, yapılan değişiklikler ve ileride yapılması planlanan projelerle ilgili olarak konuştu. Aysal: 'Yılda bir defa da olsa burda kulübümüz adına yaptıklarımızın hesabını vermek ve yapacaklarımızı da konuşmak görevimizdir.' dedi ve şöyle konuştu:

  '2011 yılına geldiğimizde Türkiye'de her kulüp gibi ekonomik sorunlarla karşı karşıyaydık. Modern spor endüstrisine ayak uyduracak yeni bir yapılanmaya ihtiyacımız oldu ve bunu hemen hayata geçirmek hepimizin ortak tespitiydi. Şu an geldiğimiz noktada sportif başarı, mali güçlenme ve lider marka konumu başlıkarı dahilinde bu tespitlerimizin ne denli önemli olduğunu ve başarı seviyemizi görmüş olduk.'

  Kulübümüzün lokomotifi olan futbolda alınan sonuçlara baktığımızda değişimin ne denli önemli olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

  Futbolda son 10 yıldaki neticelere baktığımızda revizyona nereden başlayacağımız sorusu, kendi cevabını veriyordu. Futbol kulübünü geliştirme ve yenileme çalışmalarıyla geçirdiğimiz bu süreçte bir de şike sürecine bizi bulaştırmaya çalışanlarla mücadele ettik.

  Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalma başarısı gösteren takımımız 45 milyon lira seviyesinde bir ek gelir kazanmakla kalmamış, Devler Ligi'nde 8 takım arasına kalma başarısı göstererek, marka açısından da kendini ispat etmiştir

  Bu süreç içinde camiamıza ve özellikle taraftarımıza gösterdiği destekten dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ve bu başarılara imza atmış tüm teknik ekip ve futbolculara da gösterdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum.'

  MALİ DURUM

  Galatasaray Kulübü'nün 1 Ocak-31 Aralık 2012 dönemi mali raporunda, borçlarda azalma olduğu bilgisi verilirken, banka kredileri ve teminatlardaki artış dikkati çekti.

  Sarı-kırmızılı kulübün Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda üyelere, yönetim kurulu üyesi Adnan Nas tarafından 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle kulübün mali tablolarıyla ilgili sunum da yapıldı.

  Genel toplamda gelirlerin bütçelenenden 22,4 milyon lira, giderlerin ise bütçelenenden 31,8 milyon lira fazla gerçekleştiği aktarılarak, kulüp ile bağlı ortaklıklarının, Ünal Aysal yönetiminin göreve başladığı 18 Mayıs 2011 tarihinde 315,2 milyon ABD doları olan, 2011 yılı sonunda ise 251,9 milyon ABD dolarına inen toplam borç alacak farkının, 2012 yılı sonunda 211,6 milyon ABD dolarına gerilediği belirtildi.

  Kulüp ile bağlı ortaklıklarının vadesi geçmiş (muaccel) borç tutarının ise 2012 yılı sonunda 18,1 milyon ABD dolarına düştüğü açıklandı. Bu rakam, yönetimin göreve başladığı 18 Mayıs 2011 tarihinde 56,2 milyon ABD doları, 2011 yılı sonunda ise 31,3 milyon ABD doları olmuştu.

  Kredi borçları ve teminatlar arttı

  Galatasaray Kulübü'nün mali raporunda, 2012 yılında banka kredilerinin ve verilen teminat tutarlarındaki artışlar dikkati çekti.
  Yönetimin göreve geldiği dönemde 149,6 milyon ABD doları olan ve 2011 yılı sonunda 110,1 milyon ABD dolarına indirilen banka kredi borçlarının 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle yeniden 145,4 milyon ABD dolarına çıktığı görüldü.

  Ayrıca, toplam teminatları ise 850,5 milyon ABD dolarından 2011 yılı sonunda 531,6 milyon ABD dolarına indiren sarı-kırmızılı yönetim, 2012 yılı sonunda bu rakamı 634,1 milyon ABD dolarına çıkardı.

  Bu arada, sarı-kırmızılı kulübün 2012 yılı gelirinin 135,5 milyon lira, giderinin ise 143,9 milyon lira olarak gerçekleştiği ifade edildi.


  1. 30 Mart 2013, Cumartesi
  2. Güncelleme: 14:36
  Etiketler:

  'Şike süreciyle mücadele ettik' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN