Ağır itham

"Bilet sırasında taraftarımıza silah çekildi, silahın kabzasıyla kafasına vuruldu Rakip taraftarlar üzerimize ses bombası attı, yardım isteyenleri polis copladı"

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 30 Mart 2012 Cuma 23:24 Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2012 Cumartesi 02:27
RAKiP TARAFTAR ARANMADI
G.Saray kulübü, önceki gün FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Sekizli Finali A Grubu'nda G.Saray Medical Park-F.Bahçe maçında güvenlik güçlerinin tutumunun kabul edilemez nitelikte olduğu açıkladı. Açıklama bilet sırasındaki bir taraftara, tehdit ya da hayati bir tehlike söz konusu değilken, bir emniyet görevlisinin silah çektiği ve taraftarın kafasına silah kabzasıyla vurulduğu öne sürülerek, şöyle denildi: "Maça girerken taraftarımız tepeden tırnağa aranmış olmasına rağmen geç gelen ve kapıyı kırarak giren diğer takım seyircisi aranmamıştı.

KOL VE BACAKLAR KIRILDI
Bunun sonucu olarak maç sırasında gerek taraftarımızın üzerine gerekse sahaya onlarca yanıcı ve patlayıcı madde atılmış, onlarca taraftarımız yaralanarak hastaneye kaldırılmıştır. Patlayıcıları ve yanıcı maddeleri atan gruba 'şimdi alırsak olay çıkar' bahanesiyle müdahale edilmemiştir. Rakip taraftar, taraftarımızın üzerine güçlü bir ses bombası atmış ve çıkan panikte kol ve bacağı kırılanlar olmuştur. Güvenlik güçlerini göreve ve yardıma çağıran taraftarımız coplanmış ve göz yaşartıcı gaza muhatap olmuştur."

Usta Penaltıcı
Orta kafa gol

SON DAKİKA