İşlem tamam

Cimbom; Muslera, Lazio, Cana ile anlaştı. Uruguaylı kaleci bugün milli takım kampında üç yıllık sözleşme imzalayacak

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 04 Temmuz 2011 Pazartesi 02:27 Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2011 Pazartesi 23:20


'da uzun zamandır süren kaleci transferindeki belirsizlik bugün sona erecek. Buffon, Kameni gibi birçok file bekçisiyle ilgilenen ve son olarak ile anılan Galatasaray, Lazio'da forma giyen Muslera'da karar kıldı. Bir süredir Uruguaylı kaleci ve menajeri ile görüşen sarı-kırmızılı yöneticiler, aradaki pürüzleri çözdü. Lazio'nun da Lorik Cana ile anlaşması ile birlikte işlem tamamlanmış oldu. Muslera'nın bugün Uruguay Milli Takımı kampında 3 yıllık sözleşme imzalaması bekleniyor.

Cana indirim yaptı
Cimbom, bir aydır peşinden koştuğu 25 yaşındaki kaleci için Cana'nın yanı sıra Lazio'ya 2.5 milyon euro da para verecek. Uruguay basınına konuşan Muslera, İspanya ve İtalya'dan çeşitli teklifler almasına rağmen tercihini Galatasaray'dan yana kullanmasını "Beni çok istediler" diye özetleyerek sarı-kırmızılı kulüple anlaştığını doğrulamış oldu. Öte yandan bugün Lazio'ya imza atması beklenen Cana'nın 2.4 milyon euro'luk yıllık ücretinin 1.7 milyon euro'ya indirilmesini kabul ederek transferin gerçekleşmesinde başrolü oynadığı ifade edildi.

Dünyanın en iyi 7. kalecisi
Cimbom' un yeni kalecisi Muslera, 21 yaşında Lazio'ya transfer olurken, 2 sezonda İtalya'da adını duyurmayı başardı. Lazio taraftarlarının, 'Castorino' yani 'küçük kunduz' dediği Uruguaylı eldiven, penaltı atışlarında ve birebir pozisyonlarında çok başarılı. 1.90'lık boyuna rağmen çok hareketli olması ise en önemli özelliği olarak kabul ediliyor. Manchester United ve Arsenal gibi devlerin listesine de giren Muslera, IFFHS'nin yaptığı değerlendirmeye göre 2010 yılında dünyanın en iyi 7. kalecisi seçilmişti.


SAVAŞ ÇORLUSON DAKİKA