Frank değil euro

Koltuğu yine sallanmaya başlayan Hollandalı bu ay gönderilirse 2.5 milyon euro tazminat alacak

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2010 Cuma 23:41 Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2010 Cumartesi 02:15
YILLIK 3.5 MİLYON
Galatasaray'ın UEFA Avrupa Lig'i 3. ön eleme turu ilk maçında Sırbistan'ın OFK Belgrad takımıyla 2-2 berabere kalması, teknik direktör Frank Rijkaard'ın koltuğunun sallanmasına neden oldu. Ancak Hollandalı hoca, sarı-kırmızılılarla iki yıllığına öyle bir anlaşma yapmış ki euro'ları götürüyor! Radyospor'da Aydın Cingöz'ün haberine göre Rijkaard, yıllık net 3.5 milyon euro alıyor. Sözleşmeye göre geride bıraktığımız haziranın 15'inde 1 milyon euro alan tecrübeli teknik adama, 30 Ağustos'tan itibaren, 31 Mayıs 2011'e kadar her ay sonu 250 bin euro ödenecek.

KUPALARI ALIRSA...
Yönetim, Rijkaard'a her sezon başında yıllık diğer giderleri (araç, ziyaret ve konaklama) için 80 bin euro veriyor. Hollandalı, galibiyet başına futbolcuların aldığı kadar prim alıyor. İki sezon için 7 milyon euro'ya (yaklaşık 14 milyon TL) anlaşan Rijkaard, ligi şampiyon bitirir ve Türkiye Kupası'nı alırsa 1.5 milyon euro (3 milyon TL) daha alacak. Tüm hedeflere ulaşılır, yani UEFA'da final oynayıp kazanılırsa Hollandalı'ya ödenecek para 3.5 milyon euro (7 milyon TL) olacak.

TAZMİNATI YÜKLÜ
Rijkaard, başarısız bulunup kulüp tarafından sözleşmesi feshedilirse, fesih tarihinden sonraki tüm ödemelerini alacak. Yönetim önümüzdeki ay içinde Rijkaard'ı gönderirse 2.5 milyon euro tazminat ödeyecek. Rijkaard giderse 2 milyon euro verecek. 5. maddenin Gg) bendine göre başarısızlık söz konusu değilken G.Saray sözleşmeyi bitirirse, Hollandalı'ya 2 milyon euro ödenecek. Rijkaard sözleşmeyi tek taraflı bozarsa, sadece fesih tarihine kadar olan alacaklarını isteyebilecek.

BİZE ULAŞIN