Üstünel hedefi açıkladı

Galatasaray, İspanya'nın Atletico Madrid takımıyla yarın oynayacağı UEFA Avrupa Ligi 2. tur ilk maçı için Madrid'e gitti.

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 17 Şubat 2010 Çarşamba 11:50 Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2010 Çarşamba 17:34
THY'den kiralanan özel uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Madrid'e giden sarı kırmızılı futbolcu ve yöneticilere havalimanındaki yolcular ve taraftarlar büyük ilgi gösterdi.

İŞTE GİO'YU BUNALIMA SOKAN GÜZEL

GALATASARAY KİMİN İÇİN BASTIRIYOR?

Kulüp başkanı Adnan Polat, Madrid'e hareketlerinden önce Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, ''Zor bir maç olacağı belli ama biz eğer Avrupa'da kupa kaldırmak istiyorsak bu tür takımları elememiz lazım. Orada galip gelmek için sahaya çıkacağız. İnşallah bu hafta bizim haftamız olur. Zor bir hafta olacak bizim için'' dedi.

HANGİ ÜNLÜ HANGİ TAKIMI TUTUYOR?

KADIKÖY'DE GALİBİYET GÖREMEYEN GALATASARAYLILAR

Polat, Barcelona'nın Atletico Madrid'e yenilmesinin Galatasaray için bir dezavantaj oluşturup oluşturmayacağının sorulması üzerine, ''Atletico Madrid'in daha moralli hale geldiği kesin. Ama futbolda bunlar oluyor. Herkes herkesi yenebilir. Ancak biz kendi işimize ve kendi maçımıza bakacağız. Bu hafta hem perşembe hem pazar iki maçımız var, inşallah ikisinden de zaferle çıkarız'' cevabını verdi.
Adnan Polat, ''Galatasaray'ın Avrupa'daki hedefi Avrupa Şampiyonluğu mu'' sorusu üzerine, ''Tabii, kesinlikle. Biz koştuğumuz her kulvarda iddialıyız. Kupaları kaldırmak için de elimizden geleni gösteriyoruz'' diye konuştu.

"GALATASARAY TÜRKİYE'NİN JUVENTUS'U"

''TURLA İLGİLİ İNANCIMIZ TAM''

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Helvacı da Atletico Madrid maçının zor bir karşılaşma olduğunu belirterek, ''Bu seviyedeki bütün maçlar önemli ve zorludur. Galatasaray güçlü bir takım. Karşısında iyi takım olduğu zaman iyi futbol oynuyor. Ben iyi bir maç olacağı ve güzel bir sonuçla Türkiye'ye döneceğimize inanıyorum. Turla ilgili inancımız tam. Tabii bu rakibi küçümsemek anlamında değil. Rakibimizin gücünü biliyoruz. Ama kendi gücümüzü de biliyoruz, onu sahaya yansıtacağız ve iyi bir sonuçla Türkiye'ye döneceğiz'' ifadelerini kullandı.

Helvacı, pazar günü Beşiktaş maçının olmasının bir dezavantaj olup olmadığına ilişkin soru üzerine, ''Hayır olmaz. Futbolcular maç yaptıkça antrenman yapmış oluyorlar. Maç fazlası her zaman bir avantajdır. Biraz yolculuğun verdiği yorgunluk olacaktır. Ama bu sürece, bu yarışa talip olan Galatasaray takımının bu zorlukları daha önceden hesap etmiş olması lazım. Dolayısıyla bunu bir güçlük olarak ortaya koymamak gerekir. Biraz daha dinlenerek oynayabilseydik tabii daha iyi olurdu. Ama Beşiktaş maçının da sorun olacağını zannetmiyorum'' yanıtı verdi.

TÜRK FUTBOLUNUN EN İYİ OYUNCULARI

SOYUNAN SPORCULAR

Forvetteki oyuncuların eksik olmasını bir mazeret olarak görüp görmediklerine ilişkin bir başka soru üzerine de Helvacı, ''Galatasaray 11 kişi ile sahaya çıkıyor. 11 kişi ile sahaya çıktığı zaman da güçlü bir takımdır. Hoca da zaten bunun çözümlerini üretmiştir, hepimiz göreceğiz'' dedi.

Adnan Öztürk'ün başkanlığa adaylığını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de Helvacı, tüzüğe göre aidatı açık olan 10 yıllık üyelerin başkanlığa aday olabileceğini ifade ederek, bu durumda olan her Galatasaraylının adaylığın en doğan hakkı olduğunu, kendisi ve Galatasaray için hayırlı olmasını dilediğini söyledi.

Atletico Madrid'in son lig maçında Barcelona takımını yenmesinin bu maça ayrı bir anlam yükleyip yüklemediği sorusu üzerine de Helvacı, ''Yüklemiyor. Çünkü Galatasaray son tahlilde Süper Kupa'yı da alacağına göre Barcelona'yı yenen takımla veya Barcelona ile de karşılaşmak zorunda kalacak'' diye konuştu.

FUTBOLUN KAYMAĞINI YİYEN 50 ADAM

''HEDEF TEK, O DA KUPA''
Galatasaray Başkan Yardımcısı ve Futbol Şubesi Sorumlusu Haldun Üstünel de maç ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, şunları söyledi:

''Galatasaray üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirecektir. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek tekrar yurdumuza geri döneceğiz. Bu karşılaşmanın önemini biliyoruz. Böyle yüksek dereceli maçlarda takımımız daha iyi motive oluyor, bu maçın bilinci içinde. Önemli bir süreç. Bir hafta içinde çok önemli 3 karşılaşma oynayacağız. Ama hiçbir zaman için sakatları bahane etmeyeceğiz. Kadromuzdaki oyuncuların kalitesine, gücüne güveniyoruz. Gerekli mücadeleyi yerine getireceklerdir.''

Atletico Madrid'in Barcelona galibiyetinin Galatasaray'da nasıl bir etki yarattığının sorulması üzerine Üstünel, ''Motivasyonu yüksek, derecesi üst seviyede maçlar oyuncularımızın motivasyonunu daha üst seviyeye çekiyor. Onlar da bunun bilincinde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için üzerlerine düşeni en iyi şekilde yerine getireceklerdir diye düşünüyorum'' dedi.

Galatasaray'ın Avrupa Ligi'ndeki hedefinin ne olduğunun sorulması üzerine de Haldun Üstünel, ''Bizim için her zaman hedef tek, o da kupayı almak'' yanıtı verdi.

Öte yandan Galatasaray'da sakatlıkları bulunan Kewell, Baros, Sabri ve Avrupa kupalarında oynayamayacak olan Jo, İspanya'ya götürülmedi.

"TABİİ Kİ ATLETICO'YU TUTACAĞIM"

BİZE ULAŞIN