Bir Basri bir de sen – Fotomaç – 28 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  15 Aralık 2017, Cuma

  Bir Basri bir de sen

  Bir Basri bir de sen

  , Bursa'da hayati tehlike riskine rağmen maça devam eden M.Topal'ı tarihe 'Mehmetçik' diye geçen Basri Dirimlili'yle eşdeğer tuttu

  F.Bahçe'nin Bursa'da oynadığı maçın ilk yarısında kafa üstü yere çakılarak ölüm tehlikesi geçiren , buna rağmen maça devam ederek taraftarın "kahramanı" olmuştu. Maçtan sonra hastanede tetkikleri yapılan Topal'ı ilk arayan kişinin başkan olduğu ortaya çıktı. Yıldırım'ın, geçirdiği ağır travmaya rağmen oyuna devam eden futbolcusuna geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra, "Şimdiden tarihteki yerini aldın. Camiamızın bir Mehmetçiği daha oldu. Senin gibi yürekli sporcular camiamızı yüceltiyor. Tıpkı Basri Dirimlili gibi" sözleriyle övdüğü belirtildi.

  Özel maçı bile bırakmamıştı
  Basri Dirimlili, 'la oynanan bir özel maçta çene kemiği kırılıp kanlar içinde kalmasına rağmen sahada kalmaya devam etmiş, kendisine 'Mehmetçik' lakabı verilmişti.

  Allah korumuş ölebilirdi de
  Maçı boynunu tutarak tamamlayan ve Mehmet Topal'a önceki gün bir tomografi daha çekildi. Topal'ın kontrol amaçlı çekilen beyin tomografisinde herhangi bir kanama ve sıkıntılı bir durum saptanmadığı açıklandı. Milli futbolcuyu kontrol eden doktorun, "Allah korumuş. Bu düşmede boyun kemikleri kırılabilir ve omurilik baskı altında kalabilirdi. Olay ölümle bile sonuçlanabilirdi" dediği öğrenildi.
  1. 28 Kasım 2014, Cuma
  2. Güncelleme: 02:29

  Bir Basri bir de sen haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN