Fenerbahçe küme düşebilir – Fotomaç – 04 Ekim 2013 ;
HEPSİ
  18 Aralık 2017, Pazartesi

  küme düşebilir

  Fenerbahçe küme düşebilir

  ’nın bir yöneticisi Yargıtay’ın şike kararını onaması durumunda F.Bahçe’ye yeni cezalar verilebileceğini söyledi. UEFA yöneticisi, “ puan silmeden küme düşürülmeye kadar birçok riskle karşı karşıya kalacak” dedi

  'nın Avrupa'dan 2 yıl men ettiği 'ye başka cezalar da gelebilir… Adının açıklamasını istemeyen bir UEFA yöneticisi Yargıtay'ın şike davasında verilen kararları onaması halinde UEFA'nın F.Bahçe'ye yeni yaptırımlar uygulayabileceğini söyledi. İşte Eurosport 'ye konuşan o yöneticinin açıklamaları:

  "Türkiye'de devam eden yargılama şike sürecinde başrol oynadı. UEFA kendi soruşturmasından önce Türk yargısının delillerine göre karar verdi. O dönemde Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne gönderilmesi bir intihar olurdu. Türkiye'nin en prestijli basın kuruluşları saatlerce yayın sayfalarca haber yaptı. Bunların hepsinden yararlandık. Ama bizim için Türk yargısının aldığı ön kararlar ve tutuklamalar çok etkili oldu. Bunun üzerine biz de Şampiyonlar Ligi'ne gönderilmelerine engel olduk. Şikenin olduğuna inanıyoruz ama bunu biz değil Türk yargısı ortaya çıkarmalı. Aldığı kararın arkasında durmalı."

  "Türkiye'den gelen tüm raporlar Fenerbahçe'nin şike yaptığını gösteriyordu. Hatta yaklaşık 12-13 takımın ismi yer alıyordu. Ama ibre bir anda sadece Fenerbahçe'nin üzerine çevrildi. Eğer Türk yargısından şike yapılmadığı ile ilgili bir sonuç çıkarsa UEFA kendi yargılamasının arkasına sığınacak. Ama daha önce 'Türk yargısı bu kararı verdi biz de ona göre tavır aldık' sözleri başlarına bela olacak. Bu yüzden Türkiye'deki yargılama sürecinin bitmesi ile birlikte yeni adımlar atılacak."

  "Eğer yargı şike kararı onanırsa UEFA yaptırımlar için düğmeye basacak. Fenerbahçe puan silmeden küme düşürülmeye kadar birçok riskle karşı karşıya kalacak. Ama yargılama tekrar başlar veya dosyalar ayrılıp süreç uzarsa ceza 1 seneye inecek. Buna şike yoktur kararı da dahil. Yani Fenerbahçe ile ilgili şike yapılmadı kararı çıkarsa UEFA cezayı indirir. Yargıtay hali hazırdaki cezaları onarsa UEFA yaptırımlar için hemen düğmeye basar. Ama Türk yargısı yeni bir yargılama süreci başlatır veya dosyalar birbirinden ayrılırsa cezaların ertelenmesi kararı çıkabilir. Bunun için UEFA'da gergin bir bekleyiş var."
  1. 04 Ekim 2013, Cuma
  2. Güncelleme: 21:08
  Etiketler:

  Fenerbahçe küme düşebilir haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN