Büyük düello - Son dakika Fenerbahçe haberleri - Fotomaç
25 Mayıs 2020, Pazartesi

Büyük düello

Büyük düello

Özdemir ile Aysal canlı yayında kapıştı. Özdemir: G.Saray'ı Terim mi yönetiyor? Aysal: Özdemir hayal görüyor

F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir ve G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Kanal D'de kapıştı. İki başkanın tartışması Süper Final'de yaşananlar üzerineydi. Nihat Özdemir "Dışarda istemediğimiz olaylar oldu. F.Bahçe her zamanki gibi olayları durdurmaya çalıştı. Polisin biber gazının kullanması hoş değil. Maç sonunda F.Bahçe taraftarının yaşadığı üzüntüyü düşünebilirdi. Polis daha sevecen olabilirdi" dedi.

AYSAL: TARAFTARIMIZ OLAY ÇIKARIRDI ÜNAL
Aysal, 'Karanlıkta kupa almak tahrik olmadı mı?' şeklindeki soruya, "Her şeye rağmen kupanın sahada alınması, daha büyük çatışmaları önledi. Bu sefer biz G.Saray taraftarını kontrol edemezdik. Eğer kuralları ihlal eder veya esnekliler yaratırsak, çatışmalar ortaya çıkar. Kupanın sahada alınması bir spor kuralı, gelenektir. Galatasaray doğal hakkını talep etmiştir" diye cevap verdi.

KUPALAR SAHADA VERİLMELİ, ALINMALI
Başbakan'ın Galatasaray'ın kupayı Kadıköy'de almasına yardımcı olmasıyla ilgili olarak Aysal, "Olayın Başbakan'a intikal edeceğini tahmin etmezdim. Şampiyon olsa, onlar da kupayı almak için aynı şeyi yapardı. G.Saray'ın herhangi bir kurum, zümre, partiyle ilişkisi yoktur. Kendi sorunlarını çözmeye çalışır" yorumu yaptı.

BİR HAFTA ÖNCE TFF TEKLİF GETİRDİ
'Olaylarla ilgili Aziz Yıldırım'la konuştunuz mu?' sorusuna Özdemir, "Aziz Yıldırım ile henüz konuşamadım. Evvela Ünal Aysal'a bazı cevaplar vermek istiyorum. Önce olayın son 1 haftasını anlatmak istiyorum. Ben, Sayın Ali Koç ve Cihan Kamer, TFF'yi ziyaret ettik. Ufuk bey dedi ki 'Biz kupayı Kadıköy'de vermek istemiyoruz. Zaten bu yüzden de bu maçı cumartesiye koyduk. Böylece kupayı herkes kendi sahasında pazar günü kutlasın' dedi. Ben de 'Yönetim kurulumuza bu konuyu götürelim' dedim. Ali Dürüst ve Ünal Aysal ile görüştük. Onlar da 'kupa töreni olmasın. Bir gün sonra alalım' gibisinden sözler söylediler" ifadesini kullandı.

TERİM Mİ, AYSAL MI YÖNETİYOR?
Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü: "Sonra Ufuk Özerten'i aradım ve 'Kupayı bir gün sonra kazanan takım kendi sahasında alsın' dedik. Karar alınmışken Ünal Aysal 'Biz kupanın maçtan sonra verilmesini istiyoruz' diye aradı. Sayın Yıldırım Demirören'e, Aysal, 'Bu kupayı soyunma odasında da alsak olur' dedi. Maç sonu soyunma odasına geldiğimizde kupa ve madalyalar oradaydı. G.Saray yönetimi kupanın orada alınmasını istedi Fatih Terim itiraz etti. G.Saray'ı Ünal Aysal mı idare ediyor, yoksa Fatih Terim mi? G.Saray yönetiminden hep ikilem dolu açıklamalar çıkmış ve F.Bahçe seyircisi hep gerilmiştir. Bu olaylarda F.Bahçe seyircisi kadar, G.Saray başkanı ve başkan vekillerinin açıklamalarının büyük payı olmuştur."

IŞIKLARI NEDEN SÖNDÜRDÜK?
Özdemir , ışıklarının söndürülmesiyle ilgili olarak ise "Stadı en son ben ve yönetici Mithat Yenigün terk ettik. Stat boşalsın diye ışıkları söndürdük. Aydınlıkta kupayı aldılar ve tahrik dolu hareketler yaptılar. Yekta, iki metrelik bayrağı sahanın ortasına dikmek istedi, ancak güvenlik engel oldu" açıklamasını yaptı.

G.SARAY'I ASLA AFFETMEYECEĞİM
Özdemir son olarak, "Galatasaray'ın şampiyonluğunu kutluyorum ancak bu sevinçlerini asla affetmeyeceğim. Ayrıca sizin 32. Gün programında (Mehmet Ali Birand'a söylüyor) bir sözünüz oldu "Bu final kanlı mı olacak, kansız mı?" ve sayın Birand siz burada taraftarı gerdiniz" diyerek sözlerini noktaladı. Bu açıklamanın üzerine Birand, Nihat Özdemir'e "Burada hata yaptığımı kabul ediyorum. Haklısınız. Daha dikkatli olacağım. Evet o başlık gereksizmiş" diyerek cevap verdi.

AYSAL: ÖZDEMİR KAOS İSTİYOR
Programında sonunda Ünal Aysal, Nihat Özdemir'in açıklamalarını değerlendirerek, "Sayın başkan oldukça zor bir dönemden sonra hayal dolu sözler söylüyorlar. Evet bu telefon görüşmesi oldu. Telefondaki teklifi enteresan bulup; yönetim kuruluna götüreceğimi söyledim. Sonra bu kararı, Fatih Terimdeğil, yönetim kurulu olacak biz aldık. Bu yüzden de federasyon kupayı stada getirdi. Bu kupayı Fenerbahçe'nin alacağına inanan büyük bir zümre vardı. Sayın Özdemir'in, yönetimimizde kaos yaratmak isteyen sözlerini teessüfle karşılıyorum" dedi.  1. 15.5.2012

Büyük düello haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA