"Şampiyonluğu almak kolay olmayacak"

'nin ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Senegalli forvet oyuncusu , sarı-lacivertli formayla goller atıp, hat trick (Bir maçta 3 gol birden atmak) yapmak istediğini söyledi.

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 29 Şubat 2012 Çarşamba 11:50 Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2012 Çarşamba 12:13
Dergisi'nin Mart sayısında röportajı yer alan Sow, futbol kariyerinde 3 kez hat trick yaptığını belirterek, ''Hat trick her zaman olmayan bir durum ve bu yüzden futbolcuyu çok mutlu ediyor. İnşallah Fenerbahçe'de gol atmak, özellikle hat trick yapmak isterim. Sürekli kendimi geliştirmeyi planlıyorum. Hedeflerim bu doğrultuda... Fenerbahçe için de genel futbol kariyerim için de hep daha fazlasını yapabilmek, kendimi geliştirmek ve daha çok çalışmak var'' ifadelerini kullandı.

Ligde şampiyon olmak istediklerini kaydeden Fenerbahçeli futbolcu, bunun kolay olmayacağını ifade ederek, ''Şampiyonluğu istiyoruz. Çok arzuladığımız bir hedef bu. Bunu almak kolay olmayacak. Bu anlamda sezonun son gününe kadar taraftarlarımıza çok ihtiyacımız var. İlk günden itibaren olduğu gibi bize destek vermeye devam edeceklerini biliyoruz. İnşallah o mutlu sona ulaşmak için elimizden geleni yapacağız ve şampiyon olacağız'' dedi.

''Fenerbahçe, futbolcuya kendini kanıtlama hissi veren bir kulüp''
Gerek taraftarların, gerek şehirde karşılaştığı insanların gösterdiği ilgiyle, kendisini bir yabancı gibi hissetmediğini anlatan Sow, ''Fenerbahçe, futbolcuya kendini kanıtlama hissi veren bir kulüp. Fenerbahçe camiası da futbolu tutkulu bir biçimde seviyor, takımın her zaman arkasında olan bir taraftar gücü var. Sadece taraftar değil, tüm İstanbul şehrinde karşılaştığım kişiler bana samimi davrandılar, burada kendimi bir yabancı gibi hissetmiyorum. Bu nedenle, basın da bizimle çok yakından ilgileniyor. Taraftarın ve basının ilgisi benim Fenerbahçe'ye yaptığım katkılar nedeniyle artacaksa ne mutlu bana. Bu beni olumlu etkiler diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Sow, Fransa'daki yaşamıyla ilgili özetle şunları kaydetti:
''Mantes-la-Jolie'de, Senegalli, Nijeryalı, Türk ve Faslı ailelerin yaşadığı bir sitede büyüdüm. 15 yaşına kadar oradaydım. Okula da orada gittim. 6 kardeşiz. 3 erkek kardeşim, 2 de ablam var. Babam, Renault'da çalışıyordu. Annem de otellerde temizlik görevlisiydi. Orta halli, hatta onun altında bir aileydik.

Futbol beni yaşadığım ortamda kendimi olumlu bir yöne götürmemde tabii ki çok pozitif katkıda bulundu. Her zaman başka şeylerin hayallerinin kurulduğu, başka hayatlara açlık duyulduğu ortamlarda büyümek kolay değildi. O yüzden beni futbola yönelten herkese çok teşekkür ediyorum. Belki futbol oynamasam o ortamda birçok arkadaşımın olduğu gibi bambaşka bir hayatım olabilirdi.''

BİZE ULAŞIN