Bizi çok etkiledi – Fotomaç – 28 Mart 2013 ;
HEPSİ
  16 Aralık 2017, Cumartesi

  Bizi çok etkiledi

  Bizi çok etkiledi

  "Hem Avrupa hem Asya yakasında incelemelerde bulunduk. Gerçekten de karşılaştığımız hazırlık düzeyi ve heves hepimizi etkiledi. Organizasyonda emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum"

  IOC Başkan Yardımcısı ve Değerlendirme Komisyonu Başkanı , 'nı düzenlemeye aday kentlerden İstanbul'un hazırlık düzeyinden ve hevesinden etkilendiklerini söyledi. 4 günlük incelemeden sonra 'taki Four Seasons Otel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Reedie, "Hem Avrupa hem Asya yakasında incelemelerde bulunduk. Gerçekten karşılaştığımız hazırlık düzeyi ve heves hepimizi etkiledi. Hepimiz gerçekten burada gördüklerimizden çok çok etkilendik'' dedi. Hükümetin adaylığı desteklediğini de gördüklerini kaydeden Craig Reedie, "Zaten Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, toplantılarımıza katıldı. Pek çok bakan, belediye başkanı Kadir Topbaş ve İstanbul valisi de toplantılarımıza katıldı. Dolayısıyla 'de bu adaylığın ne kadar desteklendiğini gördük. İş camiasının desteğini gördük. Başbakan'ın düzenlediği yemek vardı. Bu desteğin boyutunu gördük" diye konuştu. Reedie sözlerini şöyle sürdürdü: "Oyunların gerçekleşmesiyle ilgili heyecan olduğunu gördük. Türkiye genelinde bütün bunları inceleme fırsatı bulduk. İstanbul adaylık komitesinin tüm üyelerine teşekkür etmek istiyorum."

  iNCELEMELERDE DAHA iYi ANLADIK
  IOC Olimpiyat Oyunları İcra Direktörü Gilbert Felli değerlendirme sürecinde her tesisi görme imkanı bulduklarını söyledi. İstanbul'un adaylığı için ayrılan 19.2 milyar dolarlık bütçenin gerçekçi olup olmadığı hakkında konuşan Felli, "20 yıldır IOC'de çalışıyorum. İki tane bütçeniz var. Biri organizasyon komitesinin bütçesi. Biri de yatırımla ilgili bütçe. Yatırım bütçesi organizasyon komitesinin bütçesi gibi değil, şehrin ne harcayacağıyla ilgili bütçedir. Bütçe ile ilgili açıklamalar yapıldı. 19 milyarlık bütçe demiryolu, karayolu, yeni İstanbul'un geliştirilmesi ve halihazırda yapılacak projeler için olacak. 2023 yılı, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı olacak. Zaten harcanacak paralar. Oyunlar yapılsın yapılmasın bu paraların çoğu harcanacak. Bunu Olimpiyat Oyunları'na bağlı değerlendirmiyoruz" dedi. Felli ayrıca altyapı projesini de iyi anladıklarını belirtti.

  OLiMPiYATI HAK EDiYORUZ
  2020 istanbul adaylık süreci hakkında konuşan adaylık komitesi Başkanı Hasan Arat, İstanbul'un ev sahipliği hakkı için umutlu olduklarını söyledi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Denetleme Komisyonu'nun 4 gün boyunca yaptığı incelemelerde çalışmalardan memnun kaldığını dile getiren Arat, "İstanbul'un çok uzun zamandır hazırlandığı bir süreç. Aslında bu 20 yıllık bir serüven. Ancak bu kez hükümetin çok ciddi bir desteği var. Özel sektörün ve medyanın çok özel bir desteği var. Biz İstanbul'un bu ödülü hak ettiğine inanıyoruz. Umarım komisyon da bizim gibi düşünüyordur." şeklinde konuştu.  1. 28 Mart 2013, Perşembe
  2. Güncelleme: 01:19

  Bizi çok etkiledi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN