Bu zeminde bu kadar – Fotomaç – 28 Kasım 2014 ;
HEPSİ
  12 Aralık 2017, Salı

  Bu zeminde bu kadar

  Bu zeminde bu kadar

  Zemin rezaletti. Bu da 'ın en büyük handikapıydı. İstedikleri kontraları yapamadılar

  Kazanarak çıkmak daha güzel olacaktı tabii. Hele hele 2-0'ı yakaladıktan sonra skorun beraberliğe gelmesini hiç istemezdik. Ancak son maçı oynanmadan gruptan çıkmak da başarıdır.
  Rezalet bir zemin, hatta oyunun devamında daha da kötüleşen bir zemin (her iki takım için de geçerli diyeceksiniz ama) 'ın daha büyük handikapıydı.
  Çünkü öyle enteresan bir zemin vardı ki rakip hep aynı zeminde, zaman zaman yağmurda oynadığı için Beşiktaşlı oyuncular rakiplerine göre daha fazla kaydılar ve düştüler. Ayrıca öndeyken Beşiktaş hızlı hücum yapan bir takım. Zeminden dolayı istediği kontratakları yapamadı.

  Kötü başladılar ama!
  İlk10 dakika kötü başlamıştı Beşiktaş, bir iki de pozisyon vermişti rakibine.
  Daha sonra toparlanıp bir kaç pozisyon üst üste bulduktan sonra Demba Ba'nın şahane ayak içiyle öne de geçti. Rakibin gardı düştü ama Asteras, oynamaya çalışan bir takım. Alıştığı zemini avantaja çevirmeye çalışan bir takım.
  İkinci yarıda penaltıyla gardı iyice düştü. "Artık bu maç dönmez" dediler. Enteresandır Bilic de 'dönmez' diye düşündü. Oyuncu değişikliğinde oyun durmuşken bir ara uyudu Beşiktaş savunması.
  Uzun kullanıldı klasik duran top krizini yaşadılar ve golü yediler. Bir de Atiba'nın 2. sarıdan atılması, birinci golde gardı hafif düşmüş, 2. golde iyice düşmüş Asteras'ı kendine getirdi.
  10 kişi kalmanın verdiği psikolojik baskıya, rakipteki motivasyon eklenince oyun Beşiktaş yarı alanına yığıldı ve Kartal ikiyi de yedi. 2-0'ken orta sahayı ele geçirmek için Necip'in oyuna girmesini beklerken, bu saha ve zeminde Kerim Frei tercihi doğru değildi.
  Atiba atıldıktan sonra da yine Necip'i almayarak, savunmayı yapamadı Bilic'in öğrencileri

  Ders alınacak hareket
  Böylesine kötü bir zeminde rahat top oynamaya çalışan Asteras deplasmanından, Beşiktaş'ın turu geçip dönmesi tabii ki önemli. Oyun içindeki performanslara baktığımızda Gökhan, Olcay, Oğuzhan, Kerim öne çıktı. Kötü zemine rağmen, elde edilen bir puan yine de iyidir.
  Bu arada penaltıyı yapan Goian'ın hakemi tebrik etmesi ders alınacak bir davranıştı. 'Es' geçmemek gerek. Penaltıyı Gökhan'ın atması da gol olmasına rağmen 'e "Neler oluyor" sorusunu getirmiştir, getirmeli de...
  1. 28 Kasım 2014, Cuma
  2. Güncelleme: 09:51

  Bu zeminde bu kadar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN