Avrupa yolu açıldı – Fotomaç – 30 Mart 2013 ;
HEPSİ
  14 Aralık 2017, Perşembe

  Avrupa yolu açıldı

  Avrupa yolu açıldı

  Beşiktaşlı yönetici Çebi, "Ferrari'nin tazminatı ve Alves'in bonservisi konularını çözüme kavuşturduk. Yaptığımız anlaşmaları 'ya gönderecek ve lisans sıkıntısını ortadan kaldıracağız" dedi

  İkinci Başkanı , TRT 'da yayınlanan 'Basın Tribünü' programına katılarak, ödenmeyen borçlar, A.Madrid ve Ferrari'nin alacakları ile ilgili gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. Çebi; göreve geldikleri Mart 2012'de de benzer sorunlar yaşadıklarını belirterek, "Beşiktaş'ın borçları herkes tarafından biliniyor ama biz bu konuları aşmış durumdayız. Son bir-iki tane pürüzümüz kalmıştı. Bunlardan biri Ferrari'nin tazminatı, diğeri de Alves için A. Madrid'e ödenmesi gereken bonservis bedeli. Haftalardır bu konuyu çözüme kavuşturmak için uğraştık, nihayet sonuç aldık" ifadesini kullandı.

  Alves'te bize büyük haksızlık yapıldı
  Alves konusunda 'li yetkililerle masaya oturarak prensip anlaşmasına vardıklarını ifade eden Çebi, "Alves'in bonservisinin yarısı olan 3.1 milyon euro için İspanyol yetkililerden yapılandırma istedik, onlar da olumlu yaklaştılar. Bazı talepleri var. Diğer konu Ferrari'nin 7.9 milyon euro'luk davası. Kendisiyle taksitlendirme konusunda bir noktaya gelebildik ama özellikle 'de ödenmesi gereken %15'lik vergi oranının bizim tarafımızdan ödenmesiyle ilgili bir taahhüt istedi" yorumunu yaptı.

  Matteo Ferrari'de tek sorun vergi
  Ferrari konusunda 7.9 milyon euro'luk fiyatta bir indirimin söz konusu olmadığını çünkü bu davayı karşı tarafın kazandığını ve karara bağlandığını ifade eden Çebi şöyle devam etti: "Sıkıntı vergi konusunda yaşandı. Onlar 12 ayda biz ise 36 ayda taksitlendirme istedik. Bu konunun bize ait olmaması için mücadele ediyoruz, kolay teslim olmamaya çalışıyoruz. Büyük ölçüde anlaşmaya vardık, iş imza atmaya kaldı. Bunun dışında 30 Türk futbolcu ve kulüple ilgili sorunlarımızı uzlaşmalar sağlayarak çözdük."

  Borçlanmayı biz yapmadık ki!
  İkinci Başkan Ahmet Çebi, kendi dönemleriyle ilgili futbolculara herhangi bir borçları olmadığını belirterek, "Geçmişten kalan borçlanmayı çözmek için gece-gündüz uğraşıyoruz" dedi. Bu borçlanmada; Simao'dan Ekrem'e kadar birçok oyuncuyla ilgili sıkıntılar yaşadıklarını belirten Çebi, "Bir çoğuyla anlaştık ancak bazıları telefonlarımıza bile çıkmadı. Bizimle görüşmeyenler oldu, görüşüp 'avukatlık parasını' isteyenler oldu. Egemen gibi Nihat gibi... Hayli kabarık bir liste. 37 davanın 32'si eski futbolcularımızla ilgili. Bunlarla olan borç hukukumuz yaklaşık 20-25 milyon euro arasında. Bunların bir kısmını ödeyerek ve bir kısmını da yapılandırılmaya giderek çözdük" diye konuştu.

  Seneye İstanbul'dayız
  Siyah-beyazlıların ikinci başkanı Çebi, yeni sezonda maçlarını İstanbul'da oynayacaklarını söyledi. Ahmet Çebi, "Önümüzdeki yıl kesinlikle İstanbul'da olacağız, başka bir ilde oynama durumu söz konusu değil. 4 stat alternatifimiz var, en kısa sürede hangisinde oynayacağımıza karar vereceğiz" dedi. Çebi, Samet Aybaba için de, "Elbette hocamızdan beklentimiz çok yüksek. Futbolcularımızdan da memnunuz. Bir çok şanssızlık ve sakatlık yaşadık, ama halen şampiyonluk için mücadelemizi sürdürüyoruz" ifadesini kullandı.
  1. 30 Mart 2013, Cumartesi
  2. Güncelleme: 01:55

  Avrupa yolu açıldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN