Emre Akbaba dünya basınında - Fotomaç
25 Nisan 2019, Perşembe

Emre Akbaba dünya basınında

2 gol atan Emre, Türkiye'yi sevindirmekle kalmadı, dünya basınında büyük yankı uyandırdı. İlk 11'de çıktığı ilk maçta Alanya'ya 2 gol birden atan genç oyuncu, milli forma altında da İsveç'e aynı tarifeyi uyguladı.

Transfer dönemine damga vuran Emre Akbaba daha uzun süre adından söz ettirecek gibi görünüyor.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Galatasaray ve Fenerbahçe almak için yarışsa da sarı-kırmızılı renklere sevdası nedeniyle Cimbom'u seçen genç futbolcu, Trabzonspor mağlubiyetiyle küllenmeye yüz tutan ateşi yeniden körükledi.

Bu kez adresi ise Milli Takım'dı. İSVEÇ karşısında 2-1 geride olduğumuz dakikalarda Lucescu'nun son çare olarak sahaya sürdüğü Emre Akbaba, 88 ve 90 2'de attığı 2 golle tüm Türkiye'yi sevince boğdu.

4 dakika içinde attığı iki golle galibiyeti Milli Takımımıza getiren Emre maçın oyuncusu seçilirken adını dünya piyasasında da duyurmayı başardı. Avrupa basını, başlıklarında ve yorumlarında Emre'yi öne çıkardı.

Galatasaray'ın 4 milyon euro'ya kadrosuna kattığı 25 yaşındaki oyuncuyu bu gidişle elde tutulması zor görülürken bu durum Fatih Terim'i de çok memnun etti. Tecrübeli çalıştırıcı, maç sonrası oyuncusunu özel olarak tebrik etti ve "Şımarmak yok" diye takılmayı da ihmal etmedi.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN