Tarihe geçen Fenerbahçe - Galatasaray derbileri! - Son dakika Fenerbahçe haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
13 Aralık 2019, Cuma

Tarihe geçen Fenerbahçe - Galatasaray derbileri!

Artık nefesler tutuldu... Dünya, Türkiye'de yaşanacak derbi heyecanına kitlendi. Bu akşam nabızlar, Fenerbahçe - Galatasaray derbisi için atacak... Türk futbolunun iki dev ekibi arasında daha önce oynanmış birçok maç tarihe geçti ve bazı müsabakalar adını unutulmazlar listesine yazdırdı.

Ezeli rekabette tarihe geçen derbiler her derbi öncesi yeniden konuşuluyor ve hatırlanıyor... İşte iki takım arasındaki tarihi maçlardan bazıları:

GALERİ DEVAM EDİYOR

16 Aralık 1989 | Galatasaray 1 - 0 Fenerbahçe - Fenerbahçe'den olaylı şekilde Galatasaray'a transfer olan Hasan Vezir, son dakikada attığı golle takımına 3 puan kazandırdı.

3 Mayıs 1989 | Galatasaray 3 - 4 Fenerbahçe - Galatasaray ilk yarıyı 3-0 önde kapattı ancak Fenerbahçe ikinci yarıda muhteşem bir geri dönüşle maçı 4-3 kazandı.

15 Nisan 1990 | Fenerbahçe 5 -1 Galatasaray - Fenerbahçe, 30 yıllık lig tarihinde ezeli rakibine en farklı yenilgiyi tattırdı.

4 Mayıs 1991 | Galatasaray 4 - 1 Fenerbahçe - Ligin 28. haftasında Galatasaray, Ali Sami Yen'de ezeli rakibini rahat geçti. Tanju Çolak 2 golle yıldızlaştı.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN