"Minimum centilmenlik kuralı"

Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, şampiyonluk kutlaması yapan bir grup taraftarının, Bağdat Caddesi'nde bulunan GS Store mağazasını yağmalamasına sert tepki gösterdi.

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 28 Nisan 2014 Pazartesi 13:09 Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2014 Pazartesi 21:20
Şükrü Ergün, yaptığı açıklamada, yaşananları büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını belirterek, "Ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Bunun taraftarlıkla, futbolla, sporla, daha da ileri gideyim insanlıkla alakası yok. Bu vandallık, barbarlık" dedi.

Yaşanan olayı 'den ayrı tuttuklarının altını çizen Ergün, "Hiçbir Fenerbahçelinin bu olayı tasvip ettiğine inanmıyorum. Fenerbahçe Kulübü'nün de bu konuya sıcak baktığına inanmıyorum. Kendileri bu olayı kınayacaklardır" ifadelerini kullandı.

"Şampiyonluklarını kutlamamız, minimum centilmenlik kuralıdır"

GS Store'la ilgili yaşanan kötü hadiseye karşın, Fenerbahçe'nin Toto Süper Lig şampiyonluğunu bir kez daha kutladığını söyleyen Ergün, kulüp internet sitesinden yayımlanan kutlama mesajına değindi.

Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu resmi olarak kutlamalarıyla ilgili Ergün, "Bence bu yapılması gereken minimum centilmenlik kuralıdır. Rakibimiz ipi göğüslemiş ve şampiyon olmuştur. Bize düşen de tebrik etmektir" şeklinde konuştu.

"Sessiz İtalyanı bile çileden çıkardılar"

'ın Spor Toto Süper Lig'de 'u 1-0 yenerek uzun bir aranın ardından deplasmanda kazanıp, yeniden ikinci sıraya yükseldiğine değinen Şükrü Ergün, bu müsabakanın kendileri için hiç de kolay geçmediğini aktardı.

Çok önemli bir maçı galip tamamladıklarını anlatan Ergün, "Galip geldiğimiz için çok mutluyuz ama bu galibiyete ulaşmak çok da kolay olmadı. Sonunda o sessiz, sakin, centilmen İtalyanı da çileden çıkardılar. Haftalarca önce hakem kararları için yorum yapmayı bıraktım. Bunlar, hakemlerin şahsi kararları değildir Buna inanmıyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

SON DAKİKA