Sarı-lacivertliler, Basketbolu Geliştirenler Derneği'ni 75-67 yenerek puanını 33'e çıkardı ve haftayı lider tamamladı.
Hatay Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda Beşiktaş'a 84-77 kaybetmesine karşın 31 puan ve averajla ikinci sıradaki yerini koruyarak zirve takibini sürdürdü.
Mersin Büyükşehir Belediyespor, deplasmanda BOTAŞ'ı 86-68'lik skorla geçerek 13. galibiyetini elde etti. Mersin ekibi, 31 puan ve averajla 3. sırada yer aldı.
Abdullah Gül Üniversitesi, deplasmanda Galatasaray'a konuk oldu. Karşılaşmada rakibine 78-58 üstünlük kuran Abdullah Gül Üniversitesi, 31 puan ve averajla haftayı 4. sırada geçti.
Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nin 18. haftasında alınan sonuçlar, puan durumu ve 19. haftanın programı şöyle:
18. hafta
Yakın Doğu Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi: 74-62
Galatasaray-Abdullah Gül Üniversitesi: 58-78
Basketbolu Geliştirenler Derneği-Fenerbahçe: 67-75
BOTAŞ-Mersin Büyükşehir Belediyespor: 68-86
Orduspor-Adana ASKİ: 77-89
Canik Belediyespor-Edirne Belediyesi Edirnespor: 87-84
Beşiktaş-Hatay Büyükşehir Belediyespor: 84-77
Puan durumu
S | Takım | O | G | M | A | Y | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FENERBAHÇE | 18 | 15 | 3 | 1383 | 1105 | 33 |
2 | HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR | 18 | 13 | 5 | 1385 | 1294 | 31 |
3 | MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR | 18 | 13 | 5 | 1366 | 1254 | 31 |
4 | ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ | 18 | 13 | 5 | 1314 | 1260 | 31 |
5 | GALATASARAY | 18 | 12 | 6 | 1331 | 1131 | 29 |
6 | İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ | 18 | 9 | 9 | 1242 | 1304 | 27 |
7 | CANİK BELEDİYESPOR | 18 | 9 | 9 | 1284 | 1335 | 27 |
8 | BEŞİKTAŞ | 18 | 8 | 10 | 1317 | 1367 | 26 |
9 | BASKETBOLU GELİŞTİRENLER DERNEĞİ | 18 | 8 | 10 | 1302 | 1339 | 26 |
10 | BOTAŞ | 18 | 8 | 10 | 1262 | 1325 | 26 |
11 | YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ | 18 | 6 | 12 | 1315 | 1411 | 24 |
12 | ADANA ASKİ | 18 | 4 | 14 | 1328 | 1465 | 22 |
13 | ORDUSPOR | 18 | 4 | 14 | 1341 | 1509 | 22 |
14 | EDİRNE BELEDİYESİ EDİRNESPOR | 18 | 4 | 14 | 1253 | 1324 | 22 |
19. hafta
Ligin 19. haftasında ise Abdullah Gül Üniversitesi-Beşiktaş, Adana ASKİ-Yakın Doğu Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi-BOTAŞ, Edirne Belediyesi Edirnespor-Basketbolu Geliştirenler Derneği, Mersin Büyükşehir Belediyespor-Canik Belediyespor, Fenerbahçe-Galatasaray ve Hatay Büyükşehir Belediyespor-Orduspor karşılaşmaları yapılacak.