Forma zirve yaptı - Son dakika 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası haberleri - Fotomaç
15 Ekim 2019, Salı

Forma zirve yaptı

Forma zirve yaptı
İzlanda'nın kazandığı sempati forma satışlarına da yansıdı. Forma üreticisi, Euro 2016 grup aşamasından bu yana İzlanda formalarının satışında % bin 800'lük oranında artış yaşandığını duyurdu. İzlanda formasının bir kült haline geldiğini söyleyen firma yetkilisi, "İzlanda Avrupa genelinde en fazla sayıda formasını sattığımız 10 takım arasında. Fransa ve İngiltere gibi büyük ülkelerin hemen arkasından geliyor" bilgisini verdi.

Balina tezahüratı
İzlanda'nın mucizesi kadar taraftarlarının tezahüratı da dikkati çekti. Taraftarlar, her maçta alkışlar eşliğinde kuvvetli bir şekilde 'Huh Huh' şeklinde tezahürat yapıyordu. İngiltere maçında da bu tekrarlandı. Bu desteğin altında 330 bin kişilik ülkenin geçim kaynağı olan balinanın yattığı açıklandı. Vikingliler bu tezahüratı merak eden kişilere sosyal medyadan cevap vererek balina çağırma sesi ve hareketi olduğunu anlattılar.
  1. 29.6.2016

Forma zirve yaptı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN