Saha zemini kaybedilebilir

Trabzonspor Kulübü, dün Ziraat Türkiye Kupası'nda Orduspor ile yaptıkları maç öncesi Hüseyin Avni Aker Stadı'nın saha zeminin kulüp çalışanlarının üstün gayretiyle temizlendiğini, ancak karın yarattığı tahribatın ilerleyen haftalar için kendilerini saha zeminin kaybedilmesi tehlikesi ile karşı karşıya bıraktığını bildirdi.

Trabzonspor Haberleri Giriş Tarihi: 28 Ocak 2010 Perşembe 17:43 Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2010 Perşembe 17:48
Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Hüseyin Avni Aker Stadı'nda Orduspor ile yapılan maç öncesinde yaşanan sürecin saha zemininin bütünüyle futbol oynanamaz hale gelmesine yol açtığı savunularak, ''Bu durum kulübümüzün ilerleyen haftalarda yapacağı maçlar için bizleri ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya bırakmıştır'' denildi.

TRABZONSPOR - ORDUSPOR MAÇINDAN FOTOĞRAFLAR

EFSANE TRABZONSPORLULAR

Maçtan bir gün önce Trabzon'da yaşanan kar yağışının ardından maçın ertelenmesi doğrultusunda yapılan tüm taleplere rağmen bir sonuç alınamadığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
''Takımımız maçın yoğun kış şartlarına rağmen hem geç saatte hem de olumsuz saha koşullarında oynatılması durumuyla karşı karşıya bırakılmıştır. Kulüp çalışanlarımızın üstün gayretleriyle temizlenen karın yarattığı tahribat ilerleyen haftalar için bizleri saha zeminin kaybedilmesi tehlikesiyle karşı karşıya bırakmıştır. Bu vesileyle sitemlerimizi iletiyor, saygılar sunuyoruz.''

Bu arada sahayı düzenleme çalışmalarının yarın başlayacağı bildirildi. Yetkililer, sahanın bazı bölümlerinin buzlandığını, buzlanan yerlerinin erimesini beklediklerini, çalışmalara yarın başlayacaklarını söylediler.
BİZE ULAŞIN