İstanbul Belediye yarın başlıyor

'de geçen sezonu başarıyla tamamlayan ve Türkiye Kupası'nda final oynayan , 2011-2012 sezonu hazırlıklarına yarın başlayacak.

Süper Lig Haberleri Giriş Tarihi: 26 Haziran 2011 Pazar 15:55 Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2011 Pazar 15:55
Geçen haftadan beri süren sağlık kontrollerinin yarın sabah da süreceği 'da futbolcular, akşam saatlerinde Langa Tesisleri'nde bir araya gelecek. Turuncu-lacivertli takım, yeni sezon hazırlıklarının ilk antrenmanını da yine akşam saatlerinde gerçekleştirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 1 Temmuz Cuma günü Slovenya'nın Ptuj kentine giderek, 15 Temmuz tarihine kadar hazırlıklarını burada sürdürecek.

Turuncu-lacivertli ekip, Slovenya'daki kamp çalışmaları sırasında İngiltere, Rusya, Bosna Hersek ve Slovenya takımlarıyla 4 hazırlık maçı oynayacak. 4 Temmuz'da Slovenya'nın Maribor takımıyla karşı karşıya gelecek İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 8 Temmuz'da Bosna Hersek'in Zelijezniar, 10 Temmuz'da Rusya'nın Krasnador ve son olarak da 14 Temmuz'da İngiltere'nin Reading ekibiyle karşı karşıya gelecek.

Slovenya'daki kamp çalışmalarını 15 Temmuz tarihinde tamamlayacak İstanbul Büyükşehir Belediyespor, daha sonra İstanbul'a dönecek. 2 günlük dinlenmenin ardından turuncu-lacivertli takım, 18 Temmuz'da toplanarak hazırlıklarını sürdürecek.

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyespor, ayrıca kadroda yer alan Holmen'in transferi sırasında yapılan anlaşmaya göre Danimarka'nın Brondby takımıyla da Slovenya kampının ardından özel bir karşılaşma yapacak.

DİZAR: ''ZORLU BİR SEZON OLACAK''
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Şube Sorumlusu Kamil Dizar, yeni sezon öncesi bütün takımların takviyede bulunduğunu ve zorlu bir ligin kendilerini beklediğini dile getirdi.

Dizar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar 3 transfer gerçekleştirdiklerini belirterek, ''Ligimizin kalitesi her sezon yukarı çıkıyor. Geçtiğimiz sezona nazaran gelecek sezon daha zorlu geçecek'' dedi. Kamil Dizar, her takımın güçlenmek için takviyeler yaptığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Ligin zorlu geçeceğinin bilincindeyiz. Futbolcuları takip eden ekibimizin raporları doğrultusunda biz de transferler gerçekleştirdik. Tespit ettiğimiz isimleri aldık. Bir iki transfer daha olacak. Transferleri tamamlayarak sezona girmek istiyoruz. Hedefimiz her zamanki gibi ilk beşin arasında olmak. Kupada da geçen yıl ulaşamadığımız sonucu elde etmek.''

BİZE ULAŞIN