UEFA'dan devrim gibi karar! Küme düşürme... - Fotomaç
25 Mayıs 2019, Cumartesi

UEFA'dan devrim gibi karar! Küme düşürme...

UEFA ve Avrupa Kulüpler Birliği Şampiyonlar Ligi için yeni bir format belirliyor. Devrim niteliğindeki değişiklikler önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek, Avrupa'nın bir numaralı kupasında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

The Wall Street Journal'in haberine göre UEFA ile Avrupa Kulüpler Birliği (ECA), bugün UEFA'nın Nyon'daki merkezinde bir toplantı gerçekleştiriyor.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Konuyla ilgili söylentiler bir süredir dillendirilmesine karşın, taraflar arasındaki ilk resmi buluşma olacak toplantıda ele alınacak konu başlıklarından bir tanesi, Şampiyonlar Ligi maçlarının hafta içi yerine hafta sonunda oynanması olacak.

KÜME DÜŞME GELİYOR!
UEFA yetkililerinin doğruladığı belirtilen toplantıda bir diğer önemli başlıksa turnuva formatına getirilecek yenilikle, Şampiyonlar Ligi'nde küme düşme ve yükselme gibi, ulusal liglerdekine benzer bir uygulamanın konması olacak.

Bu değişiklikle Şampiyonlar Ligi'nin tamamen bir elit kulüpler ligi olacağı vurgulanıyor. Küçük takımların Avrupa'nın bir numaralı kupasında boy göstermesi bundan böyle daha zor bir hale gelecek.

Dolayısıyla bu durum, Avrupa'nın ilk 5 büyük ligi dışındaki ülkelerin takımlarının Şampiyonlar Ligi'ne dahil olmalarını daha da zorlaştırma ihtimalini içinde barındırmakla birlikte, alınacak son kararın şekli, nihai biçimin verilmesini beraberinde getirecek.

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN