Francesco Toldo: 'Emre Belözoğlu'na çok vurdular' - Son dakika Fenerbahçe haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
11 Aralık 2019, Çarşamba

Francesco Toldo: "Emre Belözoğlu'na çok vurdular"

Eski İtalya milli takımı kalecisi Francesco Toldo ile Inter'den takım arkadaşı Emre Belözoğlu tam 14 yıl sonra ilk kez İstanbul'da bir araya geldi.

Etiler'deki keyifli buluşmada, iki eski takım arkadaşı özel açıklamalarda bulundu.

GALERİ DEVAM EDİYOR

İlk kez geldiği Türkiye'nin kendisi için yeni bir ülke olduğunu belirterek sözlerine başlayan Toldo, Emre Belözoğlu ile yıllar sonra buluştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.

Emre Belözoğlu'nun hiç yaşlanmadığını belirterek sözlerine başlayan Toldo, "Görüyorsunuz zaman benim için geçmiş Emre aynı. Hiç yaşlanmıyor. 15 sene önce nasılsa hala aynı. 20 sene önce de belki 38 yaşındaydı. Bizi kandırıyordu. Onun için zaman geçmiyor. Her zaman böyle genç, çocuksu suratı vardı. Hala onu koruyor. Emre, İtalya'da çok seviliyor, çünkü her zaman dürüsttü ve hep gözüktüğü gibiydi.

Ama baraj kurdururken Emre ile Okan'ı yan yana koyamıyordum, ancak birinin diğerinin üstüne çıkması gerekti. (gülerek) İkisi için de şunu söyleyebilirim, çok hızlıydılar ve çok teknik oyunculardı. Tam bir Serie A oyuncularıydı. Türkiye'yi temsil ediyorlardı. Hakem maçı bitirdiğinde dahi koşuyordu, durmuyordu. Emre'yi geçen gün izledim hala koşuyor." ifadelerini kullandı.

"17 YIL SONRA GELDİM, EMRE'YE O GÜN İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM"
Toldo, kariyerindeki tek golü kendisine Emre Belözoğlu'nun attırdığını ve o anın kendisi için çok özel olduğunu belirtti. 2002-2003 sezonunda Pierluigi Collina'nın düdük çaldığı maçta, Juventus'a karşı oynadıkları mücadelenin uzatma dakikalarına 1-0 geride girdiklerini kaydeden eski İtalyan kaleci, o anı şöyle anlattı:

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN