'Fener Ol'da son durum! Fenerbahçe'de toplanan para... - Son dakika Fenerbahçe haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
26 Mayıs 2020, Salı

'Fener Ol'da son durum! Fenerbahçe'de toplanan para... 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un 4 Nisan'da FBTV'de başlattığı 'Fener Ol' isimli kampanyaya sarı lacivertlilerden gelen destek ve bağışlar neticesinde toplanan son para belli oldu. Sarı lacivertli taraftarların yoğun ilgi gösterdiği kampanyada şu ana kadar toplanan paranın miktarı merak ediliyordu. 'Fener Ol' sayesinde 31 Mayıs'a kadar 500 milyon TL, bir yıl içinde de 1 milyar TL toplanması hedefleniyordu... Peki 'Fener Ol' kampanyası ile ne kadar para toplandı? İşte ayrıntılar...

Fenerbahçe'nin Başkan Ali Koç öncülüğünde 4 Nisan 2019 tarihinde başlattığı 'Fener Ol' kampanyasında şu ana kadar toplanan para belli oldu.

GALERİ DEVAM EDİYOR

Kampanyaya destek sağlayanların sayısının yarım milyona yaklaştığı öğrenilirken toplanan para, 15 milyon euro yani 17 milyon dolar! TL üzerinden 100 milyon liraya denk geliyor.

Hedeflenen rakam ise 65 milyon euro'ydu... Yine TL üzerinden bakılacak olursa yaklaşık 430 milyon TL'ye tekabül ediyor.

Böylelikle kampanyada kısa vadede belirlenen rakamın 4'te 1'ine yakını elde edilmiş oldu.

Bu arada 'Fener Ol' kampanyasına bazı sarı- lacivertli futbolcular da destek verdi... Ancak toplanan rakamın dışında mı, değil mi? resmi bir açıklama yapılmadı. Futbolcular, aylık maaşlarının yüzde 10 kadarını bağışlayarak katkı sağlayacaklardı.

DİĞER GALERİLER
    SON DAKİKA