" özür dilesin"

Şubat ayında Kadın Basketbol Takımı’ndan ayrılan başarılı bayan basketbol oyuncusu ’nin kendi Instragram hesabından kulüp yönetimi tarafından kendisine cinsel tercihi nedeniyle ayrımcılık yapıldığı açıklaması gündemine bomba gibi düştü.

Fenerbahçe Haberleri Giriş Tarihi: 02 Nisan 2015 Perşembe 20:46 Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015 Perşembe 20:47
McCoughtry'nin takım yöneticileri tarafından ilişkisini inkar etmeye zorlandığıyla ilgili açıklaması üzerine Change.org'da külübe yönelik bir imza kampanyası başlatıldı.

Tansu Günay'ın başlattığı kampanya FB yönetiminden WNBA oyucusundan özür dilemesini talep ediyor. Kampanyayla ilgili olarak " Kadın Basketbol Takımı'nın eski oyuncusu kulüp yöneticileri tarafından eşcinsel olmadığı yönünde basına açıklama yapması konusunda zorlanmış, yapmadığı için de takımdan kovulmuştur. , herkesin cinsel tercihlerini kendi isteği doğrultusunda yaşadığı özgür bir ülkedir. Fenerbahçe Kulübü de hiç bir oyuncusunun ve çalışanının cinsel tercihlerine karışamaz. Takımımızın eski oyuncusu Angel McCoughtry'e yapılan davranış, hem ayrımcılık hem de kanunen suç sayılan mobbingdir (sosyal kabadayılık). Fenerbahçe yönetimi en kısa sürede bu utanç tablosundan sorumlu yöneticileri açıklamalı, özür dilemeli ve sorumluların kulüple ilişiğini kesmelidir" açıklamasına yer verildi.
SON DAKİKA