Maratona kenya damgası - Son dakika Atletizm haberleri - Fotomaç
25 Haziran 2019, Salı

Maratona kenya damgası

Maratona kenya damgası

Vodafone 14. dün büyük heyecana sahne oldu. Erkeklerde Ngeno, kadınlarda ise Chepngetich zirveye çıktı.

14.'SÜ yapılan Vodafone 14. Kenyalı atletlerin zaferiyle sonuçlandı. 'Gel beraber koşalım' sloganıyla tarihi yarımadada gerçekleştirilen organizasyona 74 ülkeden 10 binin üzerinde çipli atlet katıldı. önünde başlayan yarışın startını Spor Bakan Yardımcıları Hamza Yerlikaya ile Halis Yunus Ersöz, Spor İstanbul Genel Müdürü Abdulhalim Aksu ve Başkan Yardımcısı verdi. Başlangıç noktasında biten yarışı erkeklerde Kenyalı Benard Ngeno, 59.56 ile kazanırken, kadınlarda ise aynı ülkeden Ruth Chepngetich 1.05.30'luk derecesiyle zirveye çıktı. Türkiye adına en iyi dereceyi milli atlet Yasemin Can elde etti. Yasemin, 1.8.29 saniyelik derecesiyle kadınlar genel klasmanda 5. sırada yer aldı. Erkeklerde ise Ali Kaya, 1.00.58 ile yarışı 6. tamamladı. Aras Kaya da 1 saat 2 dakika 21 saniyelik zamanla 12. oldu. Bu arada Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, maratonun ardından şunları söyledi: "Şehir maratonları sadece bir spor aktivitesi değil aynı zamanda kentlerin tanıtımına, global marka olmasına ve kültürel değere çok önemli katkı sağlıyor. Aynı zamanda şehirlerin bilinirliğini de dünya çapında artırıyor."
  1. 8.4.2019

Maratona kenya damgası haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN