Zeki Uzundurukan: Türk futbolunun canına okuyorlar ve hala koltukta oturuyorlar - Son dakika Trabzonspor videoları, Trabzonspor haberleri - Fotomaç
Videoyu Daralt

Zeki Uzundurukan: Türk futbolunun canına okuyorlar ve hala koltukta oturuyorlar

Merkez Hakem Kurulu, sezon başından beri devam eden ve özellikle Trabzonspor - Göztepe ve Kayserispor - Fenerbahçe maçlarındaki skandal hatalardan sonra VAR ile ilgili açıklama yayınladı. Fotomaç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan ise MHK'nin bu açıklamasını sert sözlerle eleştirdi. İşte o açıklamalar...

Fotomaç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Uzundurukan'ın A Spor'a yaptığı açıklamalar şöyle:

Açıklamada açıkça şunu söylüyor; golde tartışma varsa, penaltı pozisyonunda sıkıntı varsa, kırmızı kart pozisyonunda sıkıntı varsa VAR'ın başındaki orta hakemi çağırmalı uyarmalı. Pozisyonda sıkıntı var gel bak demesi lazım. Çok fazla müdahil olmasın orta hakem işini yapsın. Ama bakıyorsun şimdi kabak gibi Trabzonspor - Göztepe maçında hem de Kayserispor - Fenerbahçe maçında kabak gibi herkesin gördüğü ofsayt pozisyonlarında sadece VAR devreye girdi onuda şey için Türk futbolunda VAR devam ediyor ama alakasız pozisyonda herkesin görebildiği pozisyonda çizgi çiziyorlar çok komikler.

Teknoloji bu şekilde mi kullanılır? Trabzonspor - Göztepe maçında Sosa'nın pozisyonda Jerome'nin Sosa'nın bileğini kıracak şekilde. Potansiyel katil gibi bunu bir katil yapar ancak. Vicdansızca, acımasızca ayak bileğine hunharca vuruyor, bilek dönüyor Allah'tan sakatlık olmuyor. Yani bunu normal insan yapmaz. O pozisyonu görmezden geliyorsun sonraki pozisyonda bir çekme pozisyonu var on saniye içinde bir sarı kart bir de kırmızı kart göstermen gerekiyor oyuncuya. Böyle bir rezilliği ben dünyanın hiçbir yerinde görmedim.

Sörloth'un pozisyonu yine bütün kamuoyu yüzde yüz penaltı diyor. Ne oldu MHK ne oldu şimdi nerede VAR? Penaltı, kırmızı kart oralarda devreye girmiyorsun... 5 metre ofsayt pozisyonu var Trabzonspor'un attığı golde orada o VAR'ı çiziyorsun ya çok komiksiniz... Türk futbolunun ayarlarıyla birileri oynuyor.

Dün aynı şekilde Fenerbahçe'yi de yaktılar. 1 net penaltı hatta 2 penaltıda verilebilirdi. Kaleci Altaya'ın pozisyonu kırmızı kart. Buralara da VAR devre giremedi, yine bir ofsayt pozisyonunda devre girdi. Kesinlikle ayarlarla oynuyorlar gizli güçler var arkalarda. Hakemler yoksa bu kadar rahat hareket edemezler, VAR'ın başındakiler bu kadar rahat edemezler. MHK ve TFF acilen toplantı yapma durumundalar.

MHK'nin VAR'la ilgili yaptığı açıklama şudur; biz duruma hakim değiliz, biz görevimizi yapamıyoruz, biz bir çuval inciri berbat ettik, biz Türk futbolunu yerle bir etti. Türk futbolunun canına okuyorlar ve hala koltukta oturuyorlar...

  • Video Boyutu
  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
04 Kasım 2019 , Pazartesi
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu


haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
    BİZE ULAŞIN