Rallide hedef Avrupa şampiyonluğu – Fotomaç – 21 Mayıs 2016 ;
HEPSİ
  16 Aralık 2017, Cumartesi

  Rallide hedef Avrupa şampiyonluğu

  Rallide hedef Avrupa şampiyonluğu

  Castrol Ford Team pilotu Bostancı, "Avrupa Ralli Kupası'nı Türkiye'ye getirdik. Şimdi de Avrupa Şampiyonası Kupası'nı getirmeye çalışıyoruz" dedi.

  Castrol Ford Team pilotu Murat Bostancı, Avrupa Ralli Kupası'nı Türkiye'ye getirdiklerini anımsatarak, şimdiki hedeflerinin Avrupa Şampiyonası Kupası'nı kazanmak olduğunu ifade etti.

  Murat Bostancı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Serkan Yazıcı sayesinde 2016 Türkiye Rallisi'nin çok güzel bir organizasyonla Marmaris'te gerçekleştirildiğini söyledi.

  Marmaris'e Avrupa Ralli Şampiyonası'na hazırlanmak ve yeni otomobillerini test etmek amacıyla geldiklerini anlatan Murat Bostancı, "Yeni aracımızı ilk defa toprak pistte kullandık. Türkiye'ye Avrupa Ralli Şampiyonluğu'nu kazandırmak yolunda iki yıl hazırlık olarak geçecek." dedi.

  2016 Türkiye Rallisi'nin Marmaris ayağında 11 saniye ile birinciliği kaçırdığını hatırlatan Murat Bostancı, Avrupa'da kalıcı başarılara imza atmak için çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

  Geçen sene ilk defa Türkiye'ye Avrupa Ralli Kupasını getirdiklerini vurgulayan Murat Bostancı, şöyle konuştu:

  "Avrupa Ralli Kupası, futboldan örnek verirsek Kupası gibi bir kupa. Onun bir üst ligi de Şampiyonlar Ligi kupası. Şu an hazırlandığımız Avrupa Şampiyonası. Avrupa Ralli Kupası'nı Türkiye'ye getirdik. Şimdi de Avrupa Şampiyonası Kupası'nı getirmeye çalışıyoruz. Bu daha önce başarılamamış. İnşallah iki üç sene içerisinde orada da bir konuma geliriz." TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı da Murat Bostancı'nın ralli sporunun onur ve gurur duyacağı en hızlı pilotlarından biri olduğunu belirtti."Adını bütün dünya duyacak"

  Az da olsa Murat Bostancı'da emeği olduğunu anlatan Yazıcı, "(Elimizde büyüdü) diyebilirim. Murat'ın başarılı olması bütün ülkenin başarısı ve gururu olacaktır. Canı gönülden destekliyorum. Bütün yarışlarını önümüzdeki yıl izlemeyi planladım. İnşallah önümüzdeki sezon Murat'ın sezonu olacak ve bütün dünya adını duyacak. Tarihimizde elde edilmemiş en büyük başarıyı Murat'ın getireceğine inancım tam." diye konuştu.
  1. 21 Mayıs 2016, Cumartesi
  2. Güncelleme: 12:34
  Etiketler:

  Rallide hedef Avrupa şampiyonluğu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

  BİZE ULAŞIN