Beyaz Leblebi Kaç Kalori?

Beyaz Leblebi Kaç Kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Beyaz Leblebi % 64,00 karbonhidrat, % 21,96 protein, % 5,51 yağdan oluşur. Beyaz Leblebi kaç kalori? Beyaz Leblebi diyette yenir mi? Beyaz Leblebi besin değerleri nedir? Beyaz Leblebi karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Avuç Beyaz Leblebi 71,40 kaloridir. Beyaz Leblebi içeriğinde 11,60 Karbonhidrat(g), 3,98 Protein(g), 1,00 yağ(g), 1,55 lif(g), barındırır. Beyaz Leblebi kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

Diyette beyaz leblebi yenir mi?

Sarı leblebi her ne kadar daha çok tüketilse de aslında diyette beyaz leblebi yemek daha yararlıdır. Kabuklarından ayrılarak yapılan leblebinin besin değerlerinde, liflerinde kayıplar meydana gelir. Beyaz leblebi daha fazla protein ve lif içerdiğinden sizi daha uzun süre tok tutabilir.

1 adet beyaz leblebi kac kalori?

Enerji açısından birçok atıştırmalıktan daha az kalori barındırır. Bir avuç veya bir fincan kadar beyaz leblebi 70 kaloridir. Ortalama bir ara öğünde 15 gram karbonhidrat tüketilmelidir.

Beyaz leblebi ne zaman yenmeli?

Ara öğünlerde 1 avuç beyaz leblebi aşırı yeme isteğini azaltır. Leblebi yedikten sonra bol su içilmelidir. Suyla birlikte midede şişerek uzun süre tok tutar ve zayıflamanıza yardımcı olur.

Leblebi kaç kalori sarı?

Bir avuç leblebide yaklaşık 30 kalori vardır. Kalorisinin az olmasının yanı sıra tokluk hissinin oluşmasını sağlamaktadır. Gün boyunca tüm ara öğünlerde tercih edilebilen sarı leblebi, ekmeğe olan ihtiyacın azalmasında yardımcı olmaktadır.

SON DAKİKA