En anlamlı 2019 Berat Kandili mesajları! Berat Kandili namazı nasıl kılınır? - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
01 Haziran 2020, Pazartesi

En anlamlı ! nasıl kılınır?

En anlamlı 2019 Berat Kandili mesajları! Berat Kandili namazı nasıl kılınır?

Bugün Berat Kandili, 2019 yılının Berat Kandili 19 Nisan Cuma gününe denk geldi. Müslüman alemi hem Cuma gününe ulaşmanın sevincini yaşarken hem de Berat Kandili’ni karşılıyor. Sizler için en güzel ve anlamlı Berat Kandili mesajlarını derledik. Sevdiklerinize göndererek onların kandilini kutlayarak mutlu edebilirsiniz.

Temize çıkmak, günahlardan arınmak anlamına gelen Berat Kandili bu gece idrak edilecek. Vatandaşlar Berat Kandili namazının kaç rekat olduğunu ve nasıl kılındığını merak etmeye, araştırmaya başladı. Resimli ve resimsiz en güzel da araştırılan konular arasında yer alıyor.

EN GÜZEL BERAT KANDİLİ MESAJLARI

-Beraat kandili ALLAH'ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Berat Kandiliniz kutlu olsun…

-Bu gece Cenab-ı Hakkın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun!

-Günler bize dostların güzelliği ile, geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun..-Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

-Dul ve yetimlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden ve gündüzleri oruç, geceleri ibadetle geçiren kimse gibidir.

-Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği yine de mutlu, umutlu ve sevgi dolu, rahmetlerin yağmur gibi yağdığı nice kandillere…

-Allah'ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

BERAT KANDİLİ NAMAZI KAÇ REKATTIR?

Berat gecesinde kılınacak namaza Salat-ül-hayr [Hayır Namazı] denir. Bu namaz 100 (yüz) rekâttır. Her rekâtta Fatiha sûresinden sonra on defa İhlâs sûresi okunarak kılınır. 100 rekatlık kılan kimse o sene ölürse şehitlik mertebesine nâil olur.

Berat Kandili namazına şöyle niyet edilir; "Ya rabbi , niyet ettim rızâ-yı şerifin için namaza. Beni afv-ı ilâhîne , feyz-i ilâhîne mazhar eyle. Kasvet-i kalbden , dünya ve ahiret sıkıntılarından halas eyleyip, süedâ defterine kaydeyle."

  1. 19.04.2019

En anlamlı 2019 Berat Kandili mesajları! Berat Kandili namazı nasıl kılınır? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA