Şampiyon kendine geldi

Milli motosikletçi , Moto2'de elde ettiği ilk kupanın ardından, başarısını devam ettirerek sezon sonunda podyumda yer almak istediğini söyledi.

Genel Haberleri Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 10:20 Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 10:21
Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de Hollanda'nın Assen Pisti'nde koşulan sezonun 7. ayak yarışmasını ikinci sırada bitirerek bu sezon ilk kez kürsüde yer almayı başaran , AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Sonunda kürsüye çıktık'' dedi.

Sezon başından beri bazı sıkıntılar yaşadığını anımsatan Sofuoğlu, ''Elde ettiğim kupa, takım için de moral oldu. Çünkü Tecnomag-CIP son olarak yerine yarıştığım Japon pilot Tomizawa ile 1,5 yıl önce kürsüye çıkmıştı. Podyum benimle birlikte takıma da moral ve motivasyon oldu'' diye konuştu.

Sofuoğlu, Moto GP'de ilk kez podyuma çıktığını dile getirerek, şunları söyledi:

''Bu sezon daha önce podyuma çıkmış olsaydım yarışmayı birinci bitirebilirdim. Ancak podyumu garantilemek için kendimi fazla riske atmadım. Bundan sonra birkaç yarışma kazandığımda şampiyonluk sürpriz olmaz. Şimdilik biraz puana ihtiyacım var. Kendimi de toparlamam gerekiyor.''

Bundan sonraki yarışmaların iyi geçmesi halinde gelecek sezonda Moto2'de devam edebileceğini anlatan Sofuoğlu, ''Sezon sonunu kürsüde bitirmek istiyorum. Eğer şampiyon olursam çok iyi bir takımla Moto GP'ye gidebilirim. Ya da burada farklı bir takımla yarışabilirim'' dedi.

Kararını sezon sonunda belirleyeceğini ifade eden milli motosikletçi, ''Kendime yol haritası çizdim. Burada rakipleri ve pistleri tanıyacağım. Başarımı da devam ettirmeliyim. Kürsüye şansla çıkmadım. Düştüğüm son iki yarışma podyumun habercisiydi. Kürsü garanti gibi olan yarışmaları bitiremedim. Artık Hollanda'da kürsüye çıkmam gerekiyordu'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN