"Çalışmaları başlattık"

Bank Asya 1. Lig'den Spor Toto 2. Lig'e düşen 'da kulüp başkanı , yerli hoca ve futbolculardan oluşacak kadro için çalışma başlattıklarını söyledi.

Genel Haberleri Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 15:34 Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 15:35
Başkan Edemen düzenlediği basın toplantısında, 'un uzun süredir içinde bulunduğu kaotik durumun herkes tarafından bilindiğini hatırlatarak, kulübün içinde bulunduğu duruma duyarsız kalmayarak yönetime geldiklerini bildirdi. Kulübün geleceğine yönelik doğru adımlar atma adına çalışmaya başladıklarını kaydeden Edemen, kısa vadeli politikalarla kulübün ismini feda etmeyeceklerini dile getirdi.

Kurumsal gelir kaynakları olan gerçek bir profesyonel kulüp yapısını oluşturacaklarını ifade eden Edemen, şöyle dedi:

''İlk etapta yerli futbolcu ve hocalardan oluşacak kendi özüne dönmüş kadromuzu oluşturmak adına çalışmalarımızı başlatmış bulunmaktayız. Kurumsal yapı içinde bu politikayı kalıcı hale getirmek arzusundayız. Her yıl yapılan ve Diyarbakırspor'un iflasına neden olan pahalı ve gereksiz transferlerin önünü kesmek için böyle bir yöntemi mutlaka uygulamak durumundayız. Bu anlayışla devam ettiğimiz takdirde 3-4 yıl içinde kalıcı başarı kendiliğinden gelir.

Bunları yaparken 2 konuda baskı grubu oluşturmamız gerekiyor. Birkaç ay önce İçişleri Bakanlığı'nın müfettişleri tarafından yapılan denetleme sonuçlarının mutlaka kamuoyuyla paylaşılması gerekmektedir. Yönetim olarak yolumuza devam etmek, yol haritamızı çizebilmek adına ve olabilecek mahkeme süreçleri için bu konunun biran önce netleşmesini beklediğimizin bilinmesini istiyorum. Ayrıca TFF nezdinde görünen Diyarbakırspor'a ait borçların silinmesi veya transfer yasağının kaldırılması konusunda kentimizin seçilmişleri ile atanmışları bizlere yardımcı olmalı ve bu konuda kamuoyu oluşturulmalıdır.''

BİZE ULAŞIN