Dünyanın en büyük stadları - Son dakika Futbol haberleri, fotoğrafları - Fotomaç
15 Eylül 2019, Pazar

Dünyanın en büyük stadları

Münih-Allianz Arena
Dünya Kupası için inşa edilen 5 yeni stadyumdan bir tanesi, 59.000 kapasiteli ve 190 milyon pounda mal olduBu son teknoloji harikası olan stadyum Dünya Kupası finallerinin açılış maçına ev sahipliği yaptıÇok modern ve teknolojik bir şekilde döşenen stadyumun dışında tam 2.874 adet her renkte ışıklandırılabilen panel var ve akşamları bu paneller yakılarak şov yapılıyor.. Münih’in iki ezeli rakibi Bayern ve TSV 1860 bu stadyumu ortaklaşa kullanıyor.. Bu stadyumda ilk Bundesliga golünü kaydeden isim ise İngiliz Owen Hargreaves oldu..

GALERİ DEVAM EDİYOR
Anfield Road stadı

Berlin Olimpiyat Stadyumu
Berlin Olimpiyat Stadı 1934-36 yıllarında inşa edilmiş ve bir çok sihirli ana tanıklık etmiş eski bir stadyum. 2006 Dünya Kupası için tekrar yenilenen stadyum şu anki haliyle göz kamaştırıyor.

200 yazında başlayan stadyumun yeniden inşaası toplam 242 milyon Euroya gerçekleştirildi. Bu mükemmel stadın ilk maçını oynamak da Beşiktaş takımımıza nasip olmuştur. Açılış maçında Hetha Berlin ile mücadele eden Beşiktaş bu stadın tarihindeki yerini de almış oldu...Bu yeni stadyumun özellikleri ise saymakla bitmez.Yeniden inşa edilen stadyumda Vip locaları, İş adamlarına yönelik süper kaliteli koltuklar, Hertha Berlin ürünleri satış mağazası, alttan ısıtmalı zemin, yeraltı otoparkları kısacası ziyaretçilerini konforda ve güvende hissettirecek herşey var. Ayrıca özel ışıklandırma sistemi sayesinde hava koşulları nasıl olursa olsun izleyicilere kaliteli bir görüntü sağlanabiliyor.

Nou Camp Barcelona

Kapasıte 98 934-Tarih1957

DİĞER GALERİLER
    BİZE ULAŞIN