Yel kayadan toz alır! - Son dakika Galatasaray haberleri - Fotomaç
23 Ekim 2019, Çarşamba

Yel kayadan toz alır!

Yel kayadan toz alır!

’e kesilen 4 maçlık ağır ceza her kesimden eleştiri almasına karşın Tahkim, sadece 1 maçlık indirim ile yetindi. Bu durum tepkileri daha da artırdı.

, 'in tepki çeken 4 maçlık cezasını 3'e indirdi. 3-2 'ın kazandığı maçının ardından, "Geçen sene örgütlü amatör ve organize işler var demiştim. Bu sene profesyonelce yapıyorlar" ifadesini kullanan başarılı çalıştırıcı, 'yi ve hakemleri hedef almamasına ve isim vermemesine karşın 4 maçtan men cezası almıştı. Bu ceza kamuoyunda büyük infial yaratırken sadece Galatasaraylılar değil, tarafsızlığı bile bilinen ünlü yorumcular da tepki göstermişti.

OY ÇOKLUĞUYLA ALINDI
Herkes, Tahkim Kurulu'nun bu adaletsizliği ortadan kaldıracağı konusunda hemfikir olsa da dağ fare doğurdu. Hukukçulardan oluşan kurul, Fatih Terim'in 4 maçlık men cezasını 3 maça indirmekle yetindi! 19 bin liralık para cezasını da 13 bin liraya çekti. İndirim kararının dahi oy çokluğuyla alınması dikkat çekerken Galatasaray'ın cezanın ertelenmesi talibi de geri çevrildi. ve Tahkim'in hışmına uğrayan Terim, , Yeni ve derbisinde takımın başında olamayacak.

'PROFESYONEL' SÖZÜNE ALINDILAR!
Fatih Terim geçen sezon Akhisar ile oynadıkları kupa final maçı öncesinde, "Organize bir amatörlük görüyorum. Bu bizi güldürüyor" açıklaması yapmış ve bu sözlerin ceza niteliği taşımadığına karar verilmiş ve herhangi bir ceza çıkmamıştı. Terim'in, Kayserispor maçı sonrası aynı cümleye "Bu sezon profesyonel hareket ediyorlar" ifadesini eklemesi 'nu hukuk kurullarının ceza kesmesine neden oldu.

TERİM KAYSERİ MAÇINDAN SONRA NE DEMİŞTİ?
"Çok renkli, elektrikli, giden- gelen, seyri güzel bir maç oldu. 3 puan için çok mutluyum. Galatasaray takımı böyle goller yememeli. Daha iyi olacağımız kesin de... Bu atmosfer yaratıldı. Geçen sezon Galatasaray yalnızlaştırılmaya çalışılıyor diye bir ortam vardı. Geçen sene örgütlü amatör ve organize işler var demiştim. Bu sene profesyonelce yapıyorlar. Sözlerime alınmışlar demek ki artık profesyoneller."

GİTMEDİ
Fatih Terim'in verilen 4 maçlık ceza için sözlü savunma yapmayı düşündüğü ifade ediliyordu. Ancak Tahkim'in, PFDK'nın izinden gideceğini düşünen sarı-kırmızılı çalıştırıcının, bu kararından vazgeçtiği bildirildi.

GÜNDEMİ DEĞİŞTİRDİ
Fatih Terim'in cezasının sadece 1 maç indirilmesine taraftarlar büyük tepki gösterdi. Tahkim Kurulu'nun kararı açıklanmasının ardından sosyal medyada birçok mesaj paylaşılırken 'Tahkim Kurulu, HepiniziFatihTerim6222, Durduramayacaksınız ve Fatih Terim'in4' etiketleri Türkiye gündeminde trend topic oldu. Federasyon tepkilerin odağındaydı.

G.SARAY HAKKINI ARAMALI | MEHMET HELVACI
Ortada gerçekten kasıtlı ve planlı bir şekilde uygulamaya konulmuş kötü bir durum var. Fatih Terim neden ceza aldı? Galatasaray'a karşı bir takım planları görüyor. Birinin dile getirmesi gerektiğini düşünüyor. Galatasaray, Tahkim ile sınırlı kalmamalı, oradan çıkan kararı da hukuka götüreceğiz demeli. Bunlar konuşularak halledilmez. Reaksiyon değil, önleyici olmak gerekiyor.

AMAÇLARINA ULAŞTILAR | LEVENT TÜZEMEN
Terim'in cezasının 3'e indirilmesi "Çevir kazı yanmasın" sözüne benziyor. Disiplin ile Tahkim'in başkanlarının iş ortağı olduğunu ve aynı renklere gönül verdiğini düşünürsek cezanın kaldırılmasını beklemek hayalcilik olurdu. Terim'in kişilere, kurumlara dokunmadan öznesi bile olmayan açıklamalarına, "Sportmenliğe aykırı açıklamalar" yakıştırmasını yapanlar keşke dik durup en baştan alt sınır olan 3 maç cezayı verse ve indirim yapmasalardı. Oydurma cezanın amacı Terim'in Fener derbisinde sahada olmasını engellemekti.

  1. 13.9.2019

Yel kayadan toz alır! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN