Ne olur beni alın

Teklif Niasse’den geldi. ’dan dışlanan Senegalli golcü, sarı-kırmızılılara, “Hâlâ beni istiyorsanız gelmeye hazırım” mesajı iletti. Riekerink onay verince, Everton’la pazarlığa oturuldu. Cimbom, 1 yıllık kiralama formülü üzerinde uzlaşma arıyor

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2016 Çarşamba 01:38 Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016 Çarşamba 02:06
; Wilfried Bony, Luiz Adriano derken, forvet sorununu Oumar Niasse ile çözmeye karar verdi. Niasse ile anlaşan Cimbom, Everton'la yapılan pazarlıklarda ise mutlu sona çok yaklaştı. Peki, Bony ve Adriano için şartları zorlayan sarı-kırmızılı ekip, nasıl oldu da birden bire rota değiştirip Niasse'ye yöneldi. İşte Fotomaç farkıyla o gelişmeler: Niasse'nin menajeri Burak Sallak, geçen hafta başkanın kardeşi Mehmet Özbek'i arayıp, 'da istenmeyen adam olan Niasse'nin Galatasaray'da oynama isteğini aktardı. Sallak, "Eğer siz Everton'la anlaşırsanız Niasse de ücretinde fedakarlık yapmaya hazır" dedi. Özbek, durumu yönetim kuruluna ve teknik direktör Jan Olde Riekerink'e iletti.

Yönetim ve hoca onay verince, Niasse için operasyon düğmesine basıldı. Özbek, Everton ile pazarlık masasına oturdu. Ada ekibi temsilcileri, Lokomotif Moskova'dan 18 milyon euro'ya transfer edilen 26 yaşındaki yıldız için, "Önceliğimiz satmak" diye görüş belirtti. Özbek, "Bonservis maliyetini karşılayamayız. Kiralarsanız alırız" dedi. Oyuncuya pazar bulamayan Ada ekibi istemeyerek de olsa bunu kabul ederken, 1 yıllık kiralama bedeli olarak 1.5 milyon sterlin (yaklaşık 1 milyon 778 bin euro) istedi. G.Saray'ın teklifi ise en son 1 milyon 250 bin euro oldu. Görüşmelerin sürdüğü, tarafların uzlaşmaya yakın olduğu bildirildi. Everton ikna olursa, Niasse de 3 milyon euro'luk ücretinden indirim yapacak.

SON DAKİKA