Stoch'ta sona doğru

Chelsea ile masaya oturan Üstünel, 21'lik yıldız için 5 € milyon önerdi

Galatasaray Haberleri Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2010 Pazartesi 02:04 Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2010 Pazartesi 02:06
KEWELL'IN YERİNE
Geçen sezon Premier Lig'den Jo, Dos Santos, Lucas Neill ve Elano'yu transfer eden Galatasaray, rotasını yeniden İngiltere'ye çevirdi. Hollanda'nın Twente takımında kiralık oynayan ve bonservisi Chelsea'de olan Miroslav Stoch ile ciddi bir şekilde ilgilenen sarıkırmızılı ekip, başkan yardımcısı Haldun Üstünel'i Londra'ya gönderdi. Üstünel'in 21 yaşındaki Slovak futbolcu için İngilizler'le yaptığı görüşmede önemli aşama kaydettiği ifade edildi.

BU HAFTA BİTEBİLİR
Üstünel' in ilk etapta 5 milyon euro önerdiği belirtilirken, sol kanatta görev yapan Stoch'u gelecek sezon da kadrosunda düşünmeyen Chelsea'nin oyuncu ile görüştükten sonra Galatasaray'a yanıt vereceği ifade edildi. Hafta içinde transferin kesinleşmesi bekleniyor. Öte yandan sarı-kımızılıların, Avusturya'da Slovakya Milli Takımı kampında bulunan Stoch ile de temasta olduğu ve ondan da olumlu sinyaller aldıkları bildirildi.

G.SARAY BENİ İSTİYOR
Geleceğin yıldız adayları arasında yer alan Stoch, geride bıraktığımız sezon 10 gol atıp, 4 de asist yaparak Twente'nin Hollanda şampiyonu olmasında büyük pay sahibi oldu. Slovakya basınına konuşan ve Rijkaard'ın kendisini istediğini ifade eden Stoch, "Türkiye gerçekten tam bir futbol ülkesi. Bana anlatılanlar Galatasaray'ın da önemli bir taraftar kitlesine sahip olduğu ve özellikle taraftarların çok ateşli olduğu yönünde. Tabii ki transfer konusunda henüz bir şeyler söyleyemem" dedi.

HOLOSKO DEVREDE
Galatasaray'ın transfer etmek için uğraştığı Stoch'u vatandaşı Filip Holosko ise Beşiktaş'a istiyor. Sport CAS gazetesine açıklamalarda bulunan Holosko, Beşiktaş'ın forvet hattının güçlenmesi için en iyi tercihin Stoch olacağını Mustafa Denizli'ye ilettiğini dile getirdi.BİZE ULAŞIN