'la ilgili sözleri tartışılan beIN Sports'tan ayrıldı

Son dakika spor haberleri... 'de geçtiğimiz haftalarda oynanan - maçının ardından Teknik Direktörü hakkında, "X hoca" ifadesini kullanan ve siyah-beyazlı taraftarların tepkisini çeken spiker , beIN Sports'tan ayrıldığını duyurdu.

Futbol Haberleri Giriş Tarihi: 20 Şubat 2021 Cumartesi 13:56 Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021 Cumartesi 14:17

'in 13. haftasında 'ün 'la karşı karşıya geldiği maçın ardından Teknik Direktörü 'la ilgili örnek verirken, "X hoca" ifadesini kullanan spiker , sosyal medyada Beşiktaşlı taraftarların büyük tepkisini çekmişti.

O günden bu yana hakkındaki eleştiriler artan Nazlı Canyurt, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yayıncı kuruluştaki görevinden ayrıldığını duyurdu.

İşte Nazlı Canyurt'un o açıklaması:

10 yıl önce sunuculuğunun başında, heyecanlı, hevesli ve futbolu çok seven bir genç olarak girdim kapıdan. Büyüdüm, geliştim, olgunlaştım. Sadece çok çalışarak, senelerce, böylesi erkek egemen bir sektörün en prestijli programlarına imza attım. Her gün yeni bir şey öğrendim.

Ve şairin dediği gibi "Ustalaştık biraz daha taşı kırmakta, dostu düşmandan ayırmakta..."

Aslında uzun zaman önce karar vermiştim ancak yaşadığım ve çoğunuzun bildiği bir olay (o da başka bir zamanın ve başka bir mecranın konusu) sebebiyle bunu erteledim.

Çünkü sormadan, araştırmadan, öğrenmeden algılara kapılıp insanları işlerinden edebileceğine inanmak; rüzgara göre yön değiştiren, hep güçlüden yana olan, sosyal medyayı arkasına almış 'ağabey'leri daha da kuvvetlendirecek ve tıpkı sizler gibi ailesini geçindirmek için çok çalışmak mecburiyetinde olan iş arkadaşlarımı zor durumda bırakıp, hırpalayacaktı. Şimdi "biraz daha ertele" dediğim kararımı hayata geçirmenin zamanı geldi. Çünkü artık üzerinde sadece her hafta tazelenen çiçekler olan, canım 'in hemen yan tarafımdaki masasına gözüm çok daha fazla takılır oldu.

Çünkü artık hayatımı sezonlara göre değil, mevsimlere göre yaşamak ve her şeyden önemlisi çocuk yaştan beri büyük bir tutkuyla peşinden koştuğum futbolu "yeniden" sevebilmek istiyorum.

15 senedir dişimle tırnağımla, gerçek dostlarımdan başka kimsenin desteğini almadan, doğru bildiğimle bir kadına en yakışan şekilde sürdürdüğüm mesleğime ve beIN Sports ekranlarına veda ediyorum. Yeni hayatıma bambaşka heyecanları yanıma katarak devam edeceğim. Hoşça kalın.

SON DAKİKA