Bu ortasaha ile mi? – Necmi Perekli – Fotomaç
20 Haziran 2019, Perşembe

Bu ortasaha ile mi?

Böyle şey olmaz bu denli mücadele etmeyen, pres yapmayan, adam kovalamayan sadece "Topu bana atın ben de pas vereyim" mantığı ile ortasahada oyun oynamaya çalışan oyuncular. Bu şekilde sahada galibiyet peşinde koşan attığı iki gole baktığınızda Nwakeame nin bireysel çabaları ile oluştuğunu görürüsünüz. Bunun dışın lık galibiyetine rağmen rakip Kasımpaşanın en az dört gol pozisyonu var. İkinci devrede ne oldu ise maçı almak için vites yükseltti. Nitekim Trabzonspor ortasahası ve savunması bir türlü rakibinin akınlarına mani olamıyordu. Bu akınların ve pozisyonların karşısında sadece kalede Uğurcan var. Savunmadan da iki söz edersek onlar da adeta tatilde imiş gibi sahada gelene geçene yol verdiler.

***

Bu tarz bir ortasaha ve bu görüntüde bir savunma ile siz hiçbir maçı alamazsınız. Burada bana göre esas görüntü takımın oyun tarzının adeta sezon sonlarını andıran bir ambiyansta olmasıdır. Orta sahada Sosa, A.Parmak ve Yusuf bu alanda adına göze batan ve 2-0 lık üstünlüğü koruma adına hiçbir aktiveteleri olmamıştır. Savunma ve ofansif anlamda bağlantı olmadığı gibi Rodelaga da sahada hiç gözükmedi. Trabzonspor kazanamama endişe ile Kasımpaşa da maçı kaybetme korkusu arasında futbol adına ne yazık ki orttaya bir şey koyamadılar. Trabzonsporun bu şartlar altında bu maçtan bir puan koparması bile başarı sayılır.

 • Necmi Perekli Necmi Perekli
  1. 05 Mart 2019, Salı
  1. SMS: NPE yaz boşluk bırak mesajını yaz 4122'ye gönder.
   Yazarın KODU boşluk bırakıp, MESAJINIZI yazıp, 4122'ye gönderin.
   Örnek: Necmi Perekli'a mesaj göndermek istiyorsanız.
   NPE boşluk bırakıp, mesajınızı yazıp 4122'ye gönderin.
   Tüm operatörlerden servis 1.60 TL olarak ücretlendirilir.
   Servis sorgulamalı bir servis olup iptali yapılamaz.
   Müşteri Hizmetleri: 444 8881
  1. Gönder
   Yazdır
  2. A-
   A+
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


YAZARLAR tümü
Sitene Ekle
  BİZE ULAŞIN