Batsın bu dünya – Erman Toroğlu – Fotomaç
21 Nisan 2019, Pazar

bu dünya

Türk futbolunda şu bir gerçek. Üç Büyükler dediğimiz takımların saçma sapan paralar harcayarak, yıllarca seyirciyi aldatarak, sıkıştıklarında hakemlere sallayarak günü kurtarma dönemleri artık bitti. Çok para kazandılar. Çok kötü para harcadılar. Sonunda deniz bitti. Yıllarca hakemlerin üzerine oyun oynadılar. İstedikleri hakemi veya yardımcıyı tayin ettirdiler. Yıllarca şikelerin içinde oldular. Ama maalesef kademe kademe bu işler de bitti. 10 sene önce, 20 sene, 30 sene önceyi düşünüyorum. Korkunçtu. Bugün hakemler hata yapıyor mu? Evet. Ama hiçbirisine "Bunları parayla satın aldınız" diyemezsiniz. Düzgün insanlar ama kabileyetleri o kadar.Eskiyi bildiğim için bunlar bana çok iyi geliyor. Bakınız hangi kulüp başkanı hakemden yakınıyorsa bilin ki ya teknik direktörünü kovacaktır ya da futbolcuları yerlerde sürünüyordur. 'ın haline bakın. Genk takımı geldi dalga geçerek yendi. 'nin haline bakın Ankaragücü geldi dalga geçerek yendi. 'ın haline bakın. Malatyaspor vasat oynadı, rahat yendi. Bazı , bazı futbolcular "Biz euro alacağız, ne var yani" diyorlar. İyi güzel de Ankaragücü futbolcuları ile teknik direktörü 4 aydır para alamıyor beyler. Onun için utanın. Hani bir şarkı var ya, " bu dünya"... G.Saray'ın dün sahaya sürdüğü takım 50 milyon euro, 'nın 10 milyon euro. Oynadıkları futbola bakarsanız, Galatasaray'ın değeri 4 milyon euro, Malatya 65 milyon euro, Ankaragücü 200 milyon euro, Fenerbahçe'nin oynadığı 5 milyon euro. Aslında 5 milyon euro yanlış, 5 para etmez demek
daha doğru. düşüyor, şapkalar düşüyor, kel görünüyor. Surattaki boyalar akıyor. Ama bazı başkanlar hala cambaz ipte oynuyorlar. Onlar kendilerini iyi bilirler. Sahada adalet doğru dağıtılırsa büyüklük, küçüklük olmaz. Dün Malatya büyüktü, Ankaragücü büyüktü. Diğer iki büyük, küçüklerdi!
VAR HEP OLMALI
Zaten hakem dedikçe onları kurtarıyorlar. Şimdi bir de VAR çıktı. VAR çıkmadan önce "Kesinlikle olmalı" demiştim. Ve devam etmeli. Çünkü yüzde 70 oranında bir adaleti dağıtıyor. İkili mücadeleler hariç. O da olur.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.


YAZARLAR tümü
Sitene Ekle
    BİZE ULAŞIN