Transfer takvimi sabitleniyor - Son dakika Futbol videoları, Futbol haberleri - Fotomaç
Videoyu Daralt

Transfer takvimi sabitleniyor

FIFA, Avrupa ülkelerinde transfer döneminin aynı tarihlerde başlayıp bitmesi için çalışma başlattı. Futbolda transfer dönemleriyle ilgili tartışmalar sürerken konuyla ilgili yeni bir düzenleme yapılması gündeme geldi.

Aynı konfederasyon içerisinde yer alan federasyonlara ait liglerde, transfer döneminin farklı tarihlere sahip olması sebebiyle, ülkeler arası gerçekleşen uluslararası transferlerde sıkıntı yaşanıyor. Yaşanan bu sorunlar sebebiyle FIFA, özellikle Avrupa ülkeleri için transfer takvimini sabitlenmeye hazırlanıyor.

Kıta çapında belli bir transfer başlangıç ve bitiş tarihi belirlemeyi planlayan FIFA, böylece uluslararası transferlerde yaşanan aksaklıkları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

İngiltere'de bir süre önce yaz transfer sezonunun bitişi, Premier Lig'de sezon başlamadan önceye çekilmişti. Ancak diğer liglerde bitiş tarihleri Eylül ayını bulduğu için beklenen verimi sağlayamadı. Bu sebeple Premier Lig'in bazı dev ekiplerinin, transfer döneminin Avrupa'nın diğer ülkeleri gibi daha ileri tarihe kadar sürmesi yönünde girişimlere başladılar. Bu konunun önümüzdeki hafta yapılacak Premier Lig toplantısında oylanacağı belirtiliyor.

  • Video Boyutu
  • Bu videoyu bildir
  • İşaretlenen videolar ve kullanıcılar, Topluluk Yönergeleri'mizi ihlal edip etmediklerinin belirlenmesi için YouTube personeli tarafından 7 gün 24 saat izlenir. Topluluk Yönergeleri'ni ihlal eden hesaplara ceza verilir, ciddi düzeyde veya tekrarlı ihlaller yapanların ise hesapları feshedilebilir. Bir kanalı bildirmek istiyorsanız lütfen burayı tıklayın
06 Eylül 2019 , Cuma
SİTENE EKLE
  • Video Boyutu


haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
    BİZE ULAŞIN