Pekmez kaç kalori?

Pekmez kaç kalori?

Miktar
Birim
0 kcal

Pekmez % 99,96 yağdan oluşur. Pekmez kaç kalori? Pekmez diyette yenir mi? Pekmez besin değerleri nedir? Pekmez karbonhidrat değeri nedir? gibi sorular bu besinle ilgili en popüler sorular arasındadır. 1 Yemek Kaşığı Pekmez 28,90 kaloridir. Pekmez içeriğinde 0,01 yağ(g), 0,00 Sodyum(mg), 0,00 potasyum(mg), barındırır. Pekmez kalorisi ve besin değerleri…

BESİN DEĞERLERİ

1 Porsiyon (Orta)

Karbonhidrat (g)

0

Protein (g)

0

Yağ (g)

0

Lif (g)

0

Kolesterol (mg)

0

Sodyum (mg)

0

Potasyum (mg)

0

 

Kalsiyum (mg)

0

Vitamin A (ui)

0

Vitamin C (mg)

0

Demir

0
Pekmez kaç kalori?

KULLANICILARIN MERAK ETTİĞİ DİĞER SORULAR

1 yemek kaşığı pekmez kaç gr?

Şekerli tadı ve kendine özgün kokusu ile hem lezzetli hem de besleyici olan üzüm pekmezinin kalorisi miktarına göre değişir: 100 gramlık orta porsiyon üzüm pekmezinde 242 kalori bulunurken, 12 gramlık 1 kaşık üzüm pekmezi 30 kaloridir. 1 tatlı kaşığı üzüm pekmezinde ise 22 kalori olduğu görülür.

4 kaşık pekmez kaç kalori?

Pekmez türleri genellikle kilo alımına sebep olur. Fakat doğru şekilde tüketilirse hiçbir pekmez türü kilo almaya sebep olmaz. Doğru tüketim şekli ise güne 1 kaşık tüketilmesidir.

Pekmez nasıl yenirse kilo aldırır?

Aç karnına pekmez, içeriğinde yer alan yüksek orandaki şeker nedeniyle pekmez hem karbonhidrat hem de enerji bakımından iyi bir kaynaktır. İçeriğinde yer alan potasyum, kalsiyum ve magnezyum vücudun ihtiyaç duyduğu oranın büyük bölümünü karşılamak için yeterli olur.

} SON DAKİKA