Anadolu Üniversitesi'nden Milli Takıma başantrenör transferi - Son dakika Hentbol haberleri - Fotomaç
23 Temmuz 2019, Salı

'nden Milli Takıma başantrenör transferi

Anadolu Üniversitesi'nden Milli Takıma başantrenör transferi

antrenörü , Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Yönetim Kurulu tarafından başantrenörlüğü görevine getirildi.

Önceki yıllarda da antrenörlüğü görevini üstlenen Kabadayı, geçmişte olduğu gibi bugün de hem yeni sporcuları milli takıma kazandıracak hem de 'ni başarıyla temsil edecek.

"ÜNİVERSİTEMİZE GÜZEL BİR DUYGU YAŞATTIK"

Anadolu Üniversitesi Antrenörü , başantrenörlüğü görevine getirilmesi ile ilgili, "Milli takım antrenörlüğü hem takımım hem de benim için çok önemli. Milli takımlarda önceden de 5 yılı aşkın bir süre antrenörlük yaptım ve bu süreçte yaptığımız çalışmalar bizim için çok önemliydi. O dönemde Üniversitemiz takımının da iskeletini oluşturan oyuncularımız milli takımda yer aldılar. Şimdi de o jenerasyondaki Yıldız Milli Takım oyuncularımız, A Milli Takım kadrosunda yer alıyorlar. Dolayısıyla o dönemde bu tarz güzel çalışmalarımız oldu. Ancak ailevi sebeplerden dolayı milli takımdan ayrılmak durumunda kalmıştım. Federasyonumuza, geçmişteki çalışmalarımızı dikkate alarak yeniden bizleri bu göreve layık gördükleri için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

"ÜNİVERSİTEMİZİ VE ŞEHRİMİZİ BAŞARIYLA TEMSİL ETMEK İSTİYORUZ"

Yıldız Milli Takımda, Anadolu Üniversitesi takımından oyuncaların yer aldığına da dikkat çeken Kabadayı, "Kulüpteki başarıları, milli takımda da devam ettirerek Üniversitemizi ve şehrimizi başarıyla temsil etmek istiyoruz. Bu doğrultuda da Nisan ayında Karadağ'da düzenlenecek Akdeniz Şampiyonası için hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Şampiyona öncesinde de Antalya'da gerçekleştirilecek olan milli takımın antrenörler toplantısına katılacağız. Orada A Milli Takım ve Genç Milli Takım antrenörleriyle görüşmelerimizi yapıp turnuvaya en iyi şekilde hazırlanmak istiyoruz" diye belirtti.

"ÜNİVERSİTEMİZİN İMKANLARI ÇOCUKLARIMIZ VE ANTRENÖRLERİMİZ İÇİN ÖNEMLİ"

Milli takımda görev almaktan dolayı büyük gurur duyduğunu ifade eden Kabadayı, "Bugüne kadar Milli takım antrenörlüğüne gelmemde en büyük desteği Üniversitemiz Gençlik ve Spor Kulübü'nden gördüm. Şu anda da Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın, kulübümüze yönelik büyük destekleri ve ilgisi bulunuyor. Kendisi elinden geldiğince müsabakalarımızı takip etmeye çalışıyor ve bu durumda hem sporcularımızı hem de bizleri mutlu ediyor. Bunun yanında kulübün kuruluşundan bu yana hem sporcu hem de menajer olarak önemli hizmetleri bulunan Öğr. Gör. Dr. Şenay Kabadayı'nın da bu yolda bana büyük destekleri oldu. Bizlere sağlanan desteklerin yanında Üniversitemizin imkanları da çocuklarımız ve antrenörlerimiz için çok önemli. Bizler de bu imkanları kullanarak ve kulübümüzü de en iyi şekilde temsil ederek buralara kadar geldik. Bugün de yaşanan bu gelişmeler sayesinde milli takımda görev almaktan dolayı büyük gurur duyuyorum" açıklamalarında bulundu.

  1. 27.03.2019

Anadolu Üniversitesi'nden Milli Takıma başantrenör transferi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN