Son depremler... Türkiye'de en son nerede deprem oldu? Van'da ve Konya'da deprem...

Dün öğle saatlerinde Van'ın Saray ilçesinde meydana gelen deprem büyük paniğe sebep oldu. Bu depremden yaklaşık 1 saat sonra da Konya'nın Cihanbeyli ilçesi sallandı. Vatandaşlar, "En son nerede deprem oldu?" gibi soruların yanıtını merak ediyor. İşte Kandilli Rasathanesinin paylaştığı verilere göre son depremler...

Genel Haberleri Giriş Tarihi: 26 Haziran 2020 Cuma 07:26 Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2020 Cuma 08:26

Van'a bağlı Saray ilçesinde dün öğle saatlerinde korkutan bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesinin açıkladığı verilere göre depremin büyüklüğü 5.4, derinliği ise 5.2 km olarak ölçüldü. Bazı evler deprem sonrası yıkılırken, can kaybının yaşanmadığı bildirildi.

Sarsıntı sonrası vatandaşlar da büyük panik yaşadılar. Bu depremin ardından Konya'nın Cihanbeyli ilçesi de 3.0'lık bir depremle sallandı. Bu sarsıntının derinliğinin ise 1.5 km olduğu açıklandı.

Bu arada Akdeniz'de de depremler yaşanmaya devam ediyor. Daha önce de birçok kez sarsılan Akdeniz'de sabaha karşı 03.30 sularında büyüklüğü 3.3 olan bir deprem meydana geldi. Bu sarsıntının derinliği ise 5.9 km olarak ölçüldü.

SON DAKİKA