En güzel resimli ve resimsiz Cuma mesajları! 26 Nisan Cuma namazı saatleri - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
01 Haziran 2020, Pazartesi

En güzel resimli ve resimsiz ! 26 Nisan

En güzel resimli ve resimsiz Cuma mesajları! 26 Nisan Cuma namazı saatleri

Nisan ayının son Cuma’sı bugün yaşanıyor. Müslüman alemi Cuma gününün anlam ve öneminden dolayı büyük mutluluk ve heyecan yaşıyor. Cuma gününe özel en güzel resimli ve resimsiz en yeni Cuma mesajlarını derledik. Sevdiklerinize mesajlar göndererek göndererek bu güzel günün önemine dikkat çekebilirsiniz.

İslam dünyasında yeri ve önemi büyük olan Cuma günü geldi. Müslüman vatandaşlar Cuma mesajlarını sosyal medyadan, whatsapptan ya da normal mesaj göndererek kutlamaya başladı. Ayrıca il il 26 Nisan de gündemde sıkça araştırılmaya başlandı. Merak edilen tüm bilgiler haberimizde yer alıyor.

SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

EN ANLAMLI VE YENİ CUMA MESAJLARI

-Yeni gün ülkemize barış, sevgi, huzur ve kardeşlik getirsin. Bu cuma yeniden birliğimize, dirliğimize, bütünlüğümüze vesile olsun. Cumanız mübarek, dualarınız kabul olsun.

-Ey Rabbim! Gözlerimden sevgiyle bakan ışıkları eksik etme, hayırları görmeyi ve her yaratılanı senden dolayı sevmeyi nasip et! Amin. Hayırlı Cumalar.

-Allahim beni af eyle, her derdimi def eyle, rizkimizi bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabini muktedir eyle.-Nasıl yaşarsan öyle ölürsün. Öyle bir yaşaki Rabbim, kulum senden razıyım desin…Hayırlı Cumalar!

-Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah'ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

-Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. cumanız mübarek olsun.

-Allah'ım... Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel olduğunu hatırlat... Hayırlı Cumalar...

-"Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir."(A'raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Mübarek Olsun.

-Ey Rabbim…Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz hatalarımızı, günahlarımızı bağışla. Bizlere merhamet buyur. Şüphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin. Cumanız mübarek ve kabul olur inşallah.-Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma arkadaş olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız mübarek olsun.

-Yakınlık ne zamanla ne mekenla sınırlıdır.Eller Allah'a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir.Aklımda yürüğimde ve duamdasınız.Cumanız mübarek olsun.

CUMA NAMAZI KAÇ REKAT?

İslam dünyasında diğer günlerden ayrı tutulan ve önem verilen Cuma gününde, namaz öğle vaktinde cemaatle kılınır. Cuma namazının kaç rekat olduğu gündemde en çok araştırılan konulardan biridir. Cuma namazı dört rekât ilk sünnet, iki rekât farz ve dört rekât son sünnet olmak üzere on rekâttır.

  1. 26.04.2019

En güzel resimli ve resimsiz Cuma mesajları! 26 Nisan Cuma namazı saatleri haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA