YDS sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM-YDS sonuç sorgulama ekranı - Son dakika Genel haberleri - Fotomaç
01 Haziran 2020, Pazartesi

açıklandı! - ekranı

YDS sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM-YDS sonuç sorgulama ekranı

Binlerce kişi 24 Mart tarihinde 2019 YDS sınavına katılarak ter dökmüştü. Sonrasında adayların gözü ’ye çevrildi, sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyordu. ÖSYM, YDS sonuçlarını biraz önce adayların erişimine açtı. Peki YDS/1 sınav sonuçları nereden ve nasıl sorgulanıyor?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/1) sonuçları açıklandı. Binlerce kişi sonucunu sorgulamaya başladı. Haberimizdeki linkten YDS sonuç ekranına kolayca ulaşabilir, sorgulama yapabilirsiniz.

İÇİN TIKLAYINIZ

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak 'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından sorgulayabilir.

Resmi duyuru:

24 Mart 2019 tarihinde 25 farklı dilde uygulanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavına (2019-YDS/1) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup 2019-YDS/1 Sınavı Fransızca testinin temel soru kitapçığında yer alan 24 numaralı sorunun "D" olarak girilmiş cevabının "A", 30 numaralı sorunun "E" olarak girilmiş cevabının "A" olarak düzeltilmesine karar verilmiştir. Böylece, 2019-YDS/1 değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.Adaylar, sınav sonuçlarına 19 Nisan 2019 tarihinde saat 10:00'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

  1. 19.04.2019

YDS sınav sonuçları açıklandı! ÖSYM-YDS sonuç sorgulama ekranı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan FOTOMAÇ veya fotomac.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
FOTOMAÇ GÜNDEM
Sitene Ekle
SON DAKİKA